200

سلام بچه ها

امروز با یه مطلب خیلی خیلی مهم اومدیم پیشتون !!!!!!

انتخاب رشته سال نهم به دهم که مسیر زندگی شما تا تا آخر زندگی مشخص می کنه یکی از مهم ترین انتخاب های زندگی شما است

اگر خواهر یا برادر بزرگتر دارید شاید یادتون باشه که قبلا که کارنامه های سال اول دبیرستان می اومد هر کس معدل بالاتر داشت باید ریاضی می خوند و هر کس معدل پایین داشت باید به اجبار می رفت رشته انسانی !!!

اما الان نظام آموزشی تغییر کرده وبا وارد شدن سیستم های روانشناسی در آموزش  شما می تونید یه انتخاب رشته کاملا اصولی وعقلانی داشته باشید که تا آخر زندگی کاری وحرفه ای خودتان به خودتون ببالید .

جالبه بدونید دو تا ایتم خیلی خیلی مهم در انتخاب رشته دخیل هستن اولی داشتن رغبت وعلاقه به انجام کاری هست شما اگر که از انجام کاری لذت نبرید مطمئن باشید که اون کار را به اخر نمی رسونید . خیلی موقع ها با تحت تاثیر محیط قرار گرفتن فکر می کنیم که به چیزی علاقه مند هستیم اما وقتی وارد جزئئیات کار می شید متوجه می شید که رغبت شما به سمت کار دیگه ای بوده که توسط محیط سرکوب شده .

ایتم دوم استعداد وتوانایی شما است خیلی از مواقع ما علاقه به انجام دادن کاری رو داریم و کلی هم وقت وهزینه صرف می کنیم اما انتهای  مسیر ما موفقیت نیست علتش این هست که مغز ما توانایی های 8 گانه داره که بعضی از اونها فعال تر وبرخی کم تر رشد یافته اند لازمه بدونید رشته ای که انتخاب می کنید در راستای توانایی های ذهنی شما هست یا خیر

این توانایی ها صرفا نمره بالا در یک درس خاص مثل زیست شناسی نیست . این ها توانایی های به کار گرفته شما از دوران کودکی تا کنون است و قتی رغبت واستعداد شما در طی آزمون های روانشناسی سنجیده بشه می تونیدبا اطمینان خاطر انتخاب رشته خودتون رو انجام بدید . خیلی از رغبای شما سالهای قبل رشته هایی رو انتخاب کردن که بعد از سالها تلاش و انرژِی به اون چیزی که می خواستن نرسیدن و حتی در زمینه شغلی دلخواه خودشون وارد نشدن وقتی شما انتخاب رشته صحیح  اصولی داشته باشید نگران اینده درسی وشغلی خود نیستید چون با رغبت واستعدادتان خودتان کارافرینی بزرگ وموفق شده اید . 

این آزمون ها آزمون ترکیبی رغبت سنج شغلی هالند و آزمون هوش چندگانه گاردنر می باشد که روانشناسان ما بر مبنای شخصیت شما اون رو تفسیر می کنند و تا انتهای مسیر همراه  شما هستن .

پیروز و سربلند باشید .

گروه آموزشی پرتوی

انتخاب رشته رایگان نهم