انتخاب رشته سراسری

داوطلبانی که در کنکور سراسری 99 شرکت کرده اند و با توجه به کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته شدند میتوانند حداکثر 150 کد رشته را با توجه به گروه آزمایشی خود انتخاب کنند. برای مشاهده کارنامه کنکور خود باید وارد سایت سنجش شوید و کارنامه خود را که حاوی درصد دروس ، رتبه ، تراز و وضعیت مجاز بودن آن ها در دوره های روزانه و غیر روزانه می باشد دریافت نمایند .پس قبل از هر چیز در انتخاب رشته کنکور سراسری خود به این مورد توجه کنید .

اگر در مورد کارنامه کنکور سراسری و اعداد و ارقامم داخل آن چیزی نمیدانید میتوانید مقاله تحلیل کارنامه کنکور سرارسری را مطالعه کنید تا با رتبه و تراز و … آشنا شوید . چرا که این اطلاعات در انتخاب رشته سراسری مورد استفاده قرار میگیرد.

قبل از انتخاب رشته کنکور سراسری بخوانید.

میتوان گفت در سال کنکور ، انتخاب رشته یکی از حساس ترین مراحل است که یک اشتباه کوچک در آن سرنوشت دانش آموز را تغییر میدهد چون دانش آموز یک سال پر تلاش رو پشت سر گذاشته است و الان میخواهد نتیجه آن را به بهترین صورت ببیند ، به همین دلیل انتخاب رشته خود را به دست اقوام و دوستانتان نسپارید چرا که این کار نیازمند تخصص و تجربه چندین ساله است.

گروه آموزشی پرتوی با چندین سال سابقه انتخاب رشته سراسری با تمامی مراحل انتخاب رشته و دغدغه های دانش آموزان و والدین آشنا هستند و میتوانند با یک انتخاب رشته اصولی و همچنین شانس قبولی بالا شما را راهنمایی کنند .

دکتر پرتوی به همراه مشاورانش در جلسات انتخاب رشته کنکور سراسری در مورد بازار کار ، آینده شغلی به شما اطلاعات دقیق را میدهد همچنین استعداد و توانایی های دانش آموز در رشته های مختلف و درصد قبولی داوطلب را بررسی مینماید.

راهنمای تصویری نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 99

شما باید ابتدا وارد سایت سنجش شوید و بر روی لینک دفترچه و انتخاب رشته سامانه های آزمون سراسری سال 1399 ( رشته های با آزمون – صرفا براساس سوابق تحصیلی ) کلیک کنید .

انتخاب رشته سراسری

 

شما وارد صفحه ای جدید میشوید . در این قسمت روی لینک انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1399 کلیک کنید .

مراحل تصویری انتخاب رشته سراسری

نکاتی که در این صفحه نوشته شده را مطالعه کنید ، سپس تیک گزینه  اطلاعیه های اصلاحیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 99 را مطالعه نموده ام را بزنید .

 

انتخاب رشته کنکور سراسری
شما در این قسمت میتوانید به 3 روش وارد مرحله بعد شوید . یکی از این 3 روش را انتخاب کنید و اطلاعات خود را وارد کنید . بر روی دکمه ورود به سیستم کلیک کنید.

انتخاب رشته سراسری
در این بخش یک فرم برای داوطلبان به نمایش در می آید که در آن می بایست نسبت به درج معدل دیپلم و سوابق تحصیلی اقدام نمایند و پس از تکمیل نمودن فرم مذکور بر روی دکمه تایید و ادامه کلیک کنند .

 

انتخاب رشته کنکور سراسری

 

بعد از تکمیل فرم انتخاب رشته و تایید آن ، سایت یک کد رهگیری 16 رقمی به داوطلب ارائه می دهد که به معنای ثبت نهایی انتخاب رشته داوطلب در سایت سازمان سنجش است .

توجه داشته باشید که در انتهای دفترچه انتخاب رشته فرم پیش نویس انتخاب رشته با 4 ستون که اسامی آن در زیر آمد است قرار گرفته است و توصیه می شود داوطلبان ابتدا آن را با توجه به کدرشته محل های مورد نظر تکمیل کرده و سپس نسبت به انتخاب رشته در سایت سنجش اقدام کنند .

  •  دوره تحصیلی
  •  کد رشته
  • نام رشته و گرایش
  • نام دانشگاه

نوع دانشگاهها برای انتخاب رشته کنکور 99

دانشگاههای سراسری

دانشگاه های سراسری همان دانشگاه های دولنی هستند و شامل دور های روزانه ، شبانه ، مجازی ، نیمه حضوری و پردیس خودگردان میشود . این دوره ها با هم تفاوت هایی دارند . بری مثال دوره روزانه شهریه نمی پردازید ولی دوره های شبانه، نیمه حضوری، مجازی، ظرفیت مازاد و خودگردان باید شهریه بپردازید. دوره های روزانه و شبانه کلاسهای یکسان دارند ولی دوره های مجازی اصلا کلاس درسی نخواهند داشت.

پردیسهای خودگردان

همان طور که گفتیم یکی از دوره های دانشگاه های دولتی پردیس خودگردان است. این دوره ها به دلیل تقاضای زیاد داوطلبان برای بعضی از رشته ها ایجاد شده است .کلاس ها در دوره های پردیس خودگردان توسط همان اساید دانشگاه سراسری برگزار میشود ولی هزینه آن بسیار بالا است .

دانشگاههای پیام نور

در این دانشگاهها، بسته به نوع رشته و دروس کلاس تشکیل می شود. به عنوان مثال بعضی دروس کاملا کلاس محور و استاد محور تعبیر می شوند و بعضی از دروس، خودخوان تعریف می شوند و هیچ استادی ندارند. واحدهای عملی دارای ساعت و کلاس مشخص هستند و نیازمند حضور اجباری هستند. سطح امتحانات در این دانشگاهها در پایان ترم نسبت به سطح آموزش بسیار سخت تر می باشد. این دانشگاهها نیز برای تحصیل از شما شهریه دریافت می نمایند.

انتخاب رشته دانشگاه

دانشگاههای غیر انتفاعی

این دانشگاه ها از شما شهریه دریافت میکنند . امتحانات به این صورت است که توسط خود اساتیدی که شما داشتید سوال طرح میشود . برخلاف دانشگاه پیام نور که امتحانات به صورت سراسری و از طرف سازمان مرکزی پیام نور گرفته می شود.

روشهای پذیرش در انتخاب رشته کنکور 99

متمرکز: پذیرش در یک مرحله انجام می شود. پذیرش یا به صورت با آزمون و یا به صورت صرفا با سوابق تحصیلی می باشد. اگر عنوان شده باشد که در نوبت اول پذیرش می شوید، مهر ماه به سر کلاس خواهید رفت و اگر عنوان شود که نوبت دوم می باشید، از بهمن ماه به سر کلاس خواهید رفت.

نیمه متمرکز: در این نوع پذیرش نتایج به صورت قطعی و یکجا با سایر رشته ها اعلام نمی شود. یعنی پس از انجام مصاحبه ها و معاینات و سایر مراحل، ارزیابی انجام می شود و سپس قبولی شما در اوایل دی ماه و یا بهمن ماه اعلام می شود.

 

توضیحات بیشتر : متمرکز و نیمه متمرکز یعنی چه ؟

 

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 99

گروه آموزشی پرتوی سعی دارد خاطره ای خوب را برای شما در انتخاب رشته 99 بسازد به صورتی که شانس شما در رشته مورد علاقتان بالا رود . ما رشته ها را به 3 دسته انتخاب های خوش بینانه، انتخاب های معقولانه و انتخاب های بدبینانه تقسیم بندی  میکنیم. پس از تقسیم بندی 20 درصد از کل رشته ها را در لیست انتخاب های خوش بینانه قرار میدهیم و سپس 50 درصد را در لیست انتخاب های معقولانه و 30 درصد هم در لیست انتخاب های بدبینانه قرار میدهیم. بر اساس اولویت علاقه شخصی شما رشته های اضافی را از لیست حذف میکنیم.

تیم گروه آموزشی پرتوی از ابتدا تا انتهای مسیر شما را همراهی می کند ، رشته های دانشگاهی و بازار کار و دروسی که در دانشگاه باید بخوانید را به شما معرفی می کنیم این کار به شناختتان کمک بزرگی می کند.مخصوصا اینکه خود اقای پرتوی مولف کتاب انتخاب رشته هستن.

در مرحله بعدی از شما یه تست شخصیت شناسی رایگان گرفته می شه تا بر اساس علاقه مندی و استعدادتون بتونید بهترین انتخاب رشته رو در آزمون سراسری 99داشته باشید .

در اخر تمامی انتخاب های شما توسط مشاوران ما وشخص اقای پرتوی بررسی و نوشته می شود .  اگه براتون سخته که وارد سیستم بکنید مشاوران ما اینکار رو براتون انجام می دهند .

 

انتخاب رشته دانشگاه

مراحل انتخاب رشته گروه آموزشی پرتوی:

1- یک جلسه مشاوره رایگان انتخاب رشته کنکور 99

2- معرفی تخصصی رشته های دانشگاهی و مشاوره شغلی

3-تست شخصیت شناسی رایگان

4-چیدمان اولیه فرم انتخاب رشته

5- ارائه روش باکس های پنهان

6- کنترل و بررسی نهایی

7-قرار دادن سوپاپ های اطمینان

8-امضای آقای دکتر پرتوی جهت تضمین قبولی

 

انتخاب رشته سراسری 98