انتخاب رشته بهروز پرتوی

انتخاب رشته چیست؟

وقتی امتحانات خرداد سال یازدهم رو می دی از تیر شروع می کنی برای مطالعه کنکور تا تیر ماه سال بعد که کنکور سراسری ات رو می دی و بعد منتظر نتیجه ات می شینی و تازه می رسی به غول مرحله آخر یعنی انتخاب رشته کنکور سراسری .انتخاب رشته سراسری وارد کردن 150 کد رشته محل دانشگاهی در فرم انتخاب رشته سازمان سنجش آموزش کشور است .

انتخاب رشته خوب چه انتخاب رشته ای است ؟

انتخاب رشته رو زمانی می تونیم خوب و اصولی بدونیم که شما بر اساس رتبه ای که کسب کرده اید بهترین نتیجه رو بگیرید و حتی بعد از گذشت 30 سال هم از رشته تحصیلی وشغل خودتون راضی باشید .

همایش ها و جلسات گروهی انتخاب رشته

بر چه مبنایی انتخاب رشته کنیم؟

ببینید خیلی از داوطلبان کنکور سراسری وقتی رتبه خودشون رو می بینند بی خیال انتخاب رشته می شن و می گن سال بعد این رتبه ای نبوده که حق من باشه اما یه چیز رو همیشه یادتون باشه با هر رتبه ای که  گرفتید  حتما انتخاب رشته کنکور سراسری رو انجام بدین چون کسایی که رتبه بدتری گرفتن وارد دانشگاه می شن وشما اندر خم یک کوچه می مونید پس بهترین راه برای انتخاب رشته چیه ؟ این که زیر نظر یک متخصص انتخاب رشته ، ایتم هایی که مد نظر رو دارید رو انتخاب کنید به هر حال هر چند کم اما احتمال داره که قبول بشید و به آرزوهاتون برسید .

سازمان سنجش چگونه انتخاب های من رو بررسی می کنه؟

بعد از پایان مهلت انتخاب رشته از نفر اول کنکورشروع به بررسی می شود وتا زمانی که نفر اول در یک کد رشته محل پذیرفته نشود سازمان سنجش آموزش کشور انتخاب های نفر دوم را بررسی نمی کند وهمین روند تا آخر ادامه دارد .

انتخاب رشته کنکور

آیا همه انتخاب های من در فرم انتخاب رشته بررسی می شود؟

خیر . سازمان سنجش از انتخاب شما شروع  به بررسی می کند . سه وضعیت پیش می آید به طور مثال کد رشته محل انتخابی در سطراول را بررسی می کند اگر این رشته توسط نفرات قبلی شما پر شده باشد سراغ انتخاب دوم شما می رود اما اگر هنوز در انتخاب اول ظرفیت خالی وجود داشته باشد شما در انتخاب اول خودتون پذیرفته می  شوید و در نهایت فرض کنیم که شما در انتخاب 35 ام خودتون پذیرفته شده اید . اتفاقی که می افتد این است که دیگر انتخاب 36 ام به بعد بررسی نمی گردد و سازمان سنجش به سراغ نفر بعدی شما می رود.