مشاوره و برنامه ریزی دهم

دانش آموزان پس از امتحانات پایان ترم سال نهم وارد مقطع دوم متوسطه میشوند . پایه ای که کاملا متفاوت با سال های پیش است و دانش آموز شرایط جدیدی را تجربه میکند. به همین دلیل بسیاری از دانش آموزان دچار افت تحصیلی میشوند  و ناهماهنگی و آشفتگی را در روند تحصیلی خود احساس میکنند. شما باید با این شرایط جدید پیش آمده کنار بیایید و آن را خود و یا با کمک یک مشاور پایه دهم کنترل کنید و از او درخواست مشاوره و برنامه ریزی دهم کنید. زیرا سال دهم سال پایه است و شما باید از همین سال خود را برای کنکور آماده کنید .

در این مطلب میخواهیم به شما نکاتی را بگوییم که در سال دهم به درتان میخورد و شما را برای سال های بعدی آماده میکند ، پس همراه ما باشید.

همین الان خودتو برای کنکور آماده کن.

همان طور که در ابتدا هم گفتیم دروس سال دهم بسیار مهم است چرا که شامل مطالب پایه است که در کنکور حتما به آن نیاز خواهید داشت. سال دوازدهم را فرض کنید که حجم زیادی از دروس جدید پیش روی شما است و شما علاوه بر مطالب جدید باید مطالب سال دهم و یازدهم را هم بخوانید تا برای کنکور آماده شوید. این حجم از دروس ممکن است شما را کلافه  گیج کند و ندانید که باید چه کاری انجام دهید. پس بهتر است از همین سال دهم خود را برای کنکور آماده کنید و تست زنی را شروع کنید تا سال کنکور برای شما راحت تر و سبک تر بگذرد.

از سال دهم به بعد جدی باش.

سال دهم با کلی شرایط جدید رو به رو میشی مثلا کلی مطالب و درس جدید ، معلمای جدیدی که به شما سخت تر میگیرن ، حجم درس های زیاد که شما رو نگران میکنه … همه این ها بهتون نشون میده که امسال با سالای پیش فرق داره و باید بهتر تمرین کنی . حواست باشه همون لحظه ای که معلم داره بهت آموزش میده ، خوب گوش کنی و یاد بگیری تا بعدا دچار مشکل نشی.

مشاوره و برنامه ریزی درسی

یه برنامه تفریحی داشته باش.

حتما سعی کن یه برنامه تفریحی برای خودت داشته باشی . مثلا تو یه کلاس ورزشی ثبت نام کن و سعی کن در کنار درس خوندن یه مهارت یاد بگیری. این جوری وقتی داری روی اون مهارتت کار میکنی همه حواست از درس خوندن و استرس های ناشی از اون دور میشه و برای چند دقیقه هم که شده ذهنت آزاد از مسائل درسی میشه . پس تک بعدی پیش نروید و علاوه بر درس خواندن یک مهارت یاد بگیرید.

 

بیشتر بخوانید : بهترین معلم خصوصی دهم در تهران کیست؟

 

فشرده تر درس بخوانید.

در سال دهم شما تعداد کتاب بیشتری دارید و زمانتان نسبت به سال های گذشته کمتر میشود . پس باید یک برنامه ریزی دقیق داشته باشید تا بتوانید فشرده تر درس بخوانید و از پس این سال های قبل کنکور بر بیایید . برای این کار حتما از یه مشاور حرفه ای کمک بگیرید . در جلسات مشاوره و برنامه ریزی درسی دکتر پرتوی به شما گفته میشود که چگونه یک برنامه ریزی اصولی را برای درس خواندن اجرا کنید.

مشاوره و برنامه ریزی

عادت های غلطت رو اصلاح کن.

درس خوندن هم مثل کارهای دیگه اصولی داره… ممکنه تا الان یه سری عادت هایی داشتی که خودتم نمیدونستی اشتباهه ولی الان وقتشه اونا رو تغییر بدی. مثلا همیشه عادت داشتی خیلی آهسته درس بخونی … الان دیگه باید با کمک کتاب تندخوانی دکتر پرتوی این مهارت رو یاد بگیری . یا همش فکر میکنی مطالب رو زود فراموش میکنی … الان باید روی تقویت حافظت تمرکز کنی …همیشه خوابیده درس میخوندی ولی الان باید بدونی چه جورس ساعت ها پشت میز بشینی بدون این که خسته بشی یا کمرت درد بگیره. اگر با آقای دکتر بهروز پرتوی یه جلسه مشاوره داشته باشی مطمئن باش کلی چیزای جدید یاد میگیری و خودتو اصلاح میکنی.

دروس خود را بشناسید.

برخی درس‌های شما دروس اختصاصی هستند و برخی عمومی. این درس‌ها را خوب بشناسید و ضریب‌های آنها را در کنکور بدانید.  یادت باشه باید به بعضی درسا توجه بیشتری داشته باشی و بیشتر تمرین کنی .

 

بیشتر بخوانید : نکاتی برای انتخاب رشته نهم به دهم

 

ویژگی های مشاوره و برنامه ریزی دهم

برنامه ریزی درسی پایه دهم تجربی که بتونه کمکت کنه باید این ویژگی ها رو داشته باشه:

۱- با توجه به نقاط ضعف و قوت و ویژگی های شخصیتی خودت تنظیم بشه (برنامه از پیش تنظیم شده که برای همه یکسان هست نباشه)

۲- قابل انجام باشه (یعنی عجیب غریب برنامه ریزی نشه)

۳- به درس ها دقیقا به اندازه ی اهمیتشون توجه بشه

۴- همه ی درس ها رو شامل بشه

۵- توسط یک مشاور حرفه ای نوشته و یا چک شده

برای شرکت در جلسات مشاوره و برنامه ریزی و همچنین اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
09901981355 – 44271916 – 22142018 – 22141820