مشاوره و برنامه ریزی نهم

دیگه زمان انتخاب شاخه تحصیلی و انتخاب رشته رسیده …دانش آموزای نهمی این مقطع خیلی مهمه چون اگه درست باشه آینده تو رو عوض میکنه ولی اگه اشتباه باشه میتونه آینده تو رو خراب کنه .پس مشاوره و برنامه ریزی نهم خیلی خیلی مهمه .

پایه تحصیلی نهم جز پایه های بسیار حساسی است و کسب عادت ها در این دوران شکل می گیرد اگر دانش آموزی با سبک خاصی به پایه دهم ورود پیدا کند تغییر این عادت کار بسیار سختی است برای همین آموزش در این پایه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است . برنامه ریزی درسی در این پایه اصولی دارد که آموزش آن بسیار کلیدی و حساس است .

پس دوست گلم قبل از اینکه تصمیمی بگیری  برای انتخاب رشته نهم به دهم سعی کن حتما با یه متخصص و مشاور  در این باره صحبت کنی.

تو باید برای انتخاب شاخه و رشته تحصیلی خودت فاکتور های زیادی رو در نظر بگیری و کاملا درباره رشته ها تحقیق کنی.

در حالت کلی ما 3 شاخه داریم که شما میتونید از بین اونا شما میتونید انتخابای زیر را داشته باشید:شاخه

 

برنامه ریزی برای دانش آموزان پایه نهم چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

برنامه ریزی و مشاوره نهم باید با اصول و دقت خاصی به پیش برود از این رو در این مقاله قصد داریم تا تکنیک هایی را آموزش بدهیم که برای دانش آموزان و اولیا آنها بسیار مهم و مفید  باشد.

کسب عادت مطالعه درس روز :

اگر از همان ابتدا به دانش آموزان یاد بدهیم که در طول روز به جای اجرای دروس و تکالیف فردا بیشتر زمان خود را به تکالیف و دروس همان روز خود اختصاص دهند یادگیری آنان را 95 درصد افزایش داده ایم اما فقط اجرای آن برای یکی دو روز کافی نیست و مهم ترین بخش ماجرا استمرار آن است که در کنار مهارتهای مدیریت زمان به دانش آموزان پایه نهم آموزش داده می شود . پس اولین اصل اجرایی در برنامه ریزی دانش آموزان نهمی کسب عادت درس روز در برنامه ریزی ها واسمترار آن است .

مدیریت زمان در مشاوره و برنامه ریزی نهم

مدیریت زمان :

تا حالا دقت کردید که مطالعه یک درس می تونه ساعت ها از شما زمان ببره یا برعکس . بچه هایی که خیلی سریع می خونن خیلی هم بی دقتی می کنن . پس حالا راهکار چی هست؟

ببینید سرعت مطالعه کاملا نسبی است اگر سرعت مطالعه شما خیلی پایین باشه و یا اگر خیلی بالا باشه می تونه آسیب زا باشه پس حالا راه درست در این هست که سرعت مطالعه شما آهنگ مناسبی داشته باشه و داشتن این مدیریت زمان یک مهارتی است که خیلی از دانشجویان هم متاسفانه آن را نمی دانند پس اگر شما در پایه نهم بتوانید آن را به درستی اجرا کنید مطمئن باشید که نتیجه بسیار بسیار بسیار خوبی در انتظار شما است . نگران نباشید مدیریت زمان رو به راحتی آب خوردن می تونید از مشاوران ما آموزش ببینید .

کلمه خوانی ممنوع:

باید به دانش آموزان پایه نهم جمله خوانی یا پاراگراف خوانی را آموزش دهیم این تکنیک معجزه می کند متاسفانه سیستم آموزشی ما  توی بخش مشاوره و برنامه ریزی نهم ، دانش آموزان را با روش های حفظی به پیش می برد و بچه ها یاد می گیرند که مطالب را حفظ کنند اون هم کلمه به کلمه . یادتون باشه که بهترین روش درس خوندن جمله خوانی یا پاراگراف خوانیه.

مشاوره پایه نهم

نقشه کشی ذهنی :

بچه ها یادتون باشه با این روش می تونید به دوستاتون پز بدید و ازشون جلو بزنید .روش نقشه کشی ذهنی به شما یاد می ده که چطور مطالب کتاب درسیتون یا هر چیز دیگه ای رو بتونید در مدت زمان حداقل 15 دقیقه یاد بگیرید تازه یادتون هم نره این روش فوق العاده است خلاصه نویسی و نقشه کشی ذهنی معادل 8 بار درس خوندنه . با این روش می تونی شاگرد اول کلاس درس بشی و حسابی کیف کنی .

کد گذاری:

حفظ کردن درس ها ممنوع . می خوای یه حافظه داشته باشی در حد انیشتن ؟؟؟ باید بلد باشی که مطالب رو کد گذاری کنی خیلی راحت ما بهت آموزش می دیم که چه اتفاقی باید بیفته . قدرت حافظه ات ده برابر این چیزی که الان هست می شه می تونی همه درس هات رو راحت به حافظه ات بسپاری روش کد گذاری خیلی خیلی خیلی روش باحالیه.

آموزش سریع ریاضیات :

خیلی از بچه ها که توی ریاضی دهم تا دوازدهم به مشکل برمی خورن و کلی اذیت می شن به این خاطر هست که از سال نهم به ریاضی اهمیت نمی دن . اگر از سال نهم یک ریاضی خیلی خوب و قوی داشته باشی می تونی پایه ریاضی ات رو قوی کنی . ریاضی خوندن روش خاص خودش رو داره یادت باشه وقتی داری ریاضی کار می کنی حتما یه مداد و کاغذ باید کنار دستت باشه هیچ وقت ذهنی مسائل ریاضی رو حل نکن .  سعی کن هر شب حتی اگر شده 10 تا مسئله ریاضی کار کنیو بعد بخوابی .

برنامه ریزی نهم

مطالعه شعر وادبیات :

حتما از سال نهم که زمان آزاد زیاد داری حافظ و سعدی بخون بذار قدرت شعر و ادبیات خودت رو قوی کنی یه مبحث خیلی سخت وطاقت فرسا توی سال های کنکور داریم به اسم قرابت اگر از الان شروع کنی و اشعار شاعران بزرگ رو مطالعه کنی اون موقع به راحتی می تونین از پس درست بربیای پس توصیه های ایمنی ما رو جدی بگیر .

آموزش روش های صحیح تست زنی:

برخلاف تصور خیلی ها اصلا نباید در سال نهم فقط تشریحی مطالعه کنی حتما حتما یاد بگیر که از سال نهم در دروس علوم و ریاضی تست بزنی . تست زنی هم باید تحلیل گزینه به گزینه داشته باشه تست زنی باید اصولی باشه و به تو مطالب جدید یاد بده یادت باشه اگر تستی رو درست زدی خوشحال نشو چون ممکنه که بعدا همون تست رو اشتباه بزنی اگر بلد نباشی تست رو درست و حسابی بررسی کنی اما اگر تستی رو غلط زدی حتما اشتباهت رو پیدا کن وسعی کن که اون رو برطرف کنی.

خدمات گروه آموزشی پرتوی به داوطلبان پایه نهم :

مجموعه ما با آکادمی تخصصی پایه نهم برای شما خدمات بسیار بسیار ویژه ای در نظر گرفته است . که شامل :

  • برنامه ریزی هفتگی کاملا شخصی سازی شده و متناسب با مدرسه شما و ویژگی های شما
  • یک هفته مشاوره و برنامه ریزی رایگان
  • معرفی کتاب های کمک آموزشی مناسب برای آمادگی ورود به پایه دهم
  • آنالیز موقعیت درسی شما و رفع نقاط ضعف درسی و مطالعه ای
  • ارائه پکیج مشاوره وبرنامه ریزی آقای دکتر پرتوی مدیر مجموعه رتبه شو به صورت کاملا رایگان و تضمینی
  • ارائه نمونه سوالات ویژه سال نهم با هدف ارتقا سطح درسی شما
  • برگزاری آزمون های ویژه
  • تست شخصیت شناسی برای انتخاب رشته نهم به دهم
  • پشتیبانی هفتگی و تماس تلفنی و بررسی روند اجرای برنامه ریزی

اگر در نظر دارید که آینده ای طلایی از سال نهم برای خود بسازید حتما با ما در تماس باشید .

موفقیت شما بهترین تبلیغ برای ما است.