مشاوره و برنامه ریزی یازدهم

هر سالی که به کنکور نزدیک تر میشید اهمیت مقطع تحصیلی هم بیشتر میشه و باید درساتونو بهتر بخونید . سال یازدهم هم یکی از سال هایی هست که فاصلش تا کنکور بسیار کمه و هم این که درسا خیلی مهم تر و سخت تر میشن ، پس میتونیم نتیجه بگیریم که این سال جز سال های پر اهمیت هست . سال یازدهم به نسبت سال دهم سختی کمتری دارد اما مباحث کلیدی و پر کاربردی دارد . شباهت سال دهم و دوازدهم به هم بیشتر است و مطالب به هم مرتبط هستند اما سال یازدهم جزیره ای جدا است که مباحث آن به هم مرتبط نیستند اما یادگیری آسان تری دارند و جز مباحث پر سوال در کنکور سراسری هستند .مشاوره و برنامه ریزی یازدهم میتونه شما رو به سطح خوبی نزدیک کنه  و استرس شما رو کم کنه ، پس سعی کن همین اول راه  از یه مشاور خوب کمک بگیری.

مساله اصلی تو این سال اینه که  شما باید حتما دروس سال یازدهم رو خوب بلد باشید ، کلی تست بزنید و به اصطلاح خودمون کتاب رو قورت بدید . یادتون باشه سال دورازدهم قراره کلی درس جدید یاد بگیرید و فرصت شما خیلی خیلی کم میشه و شاید اصلا نتونید دروس سال های گذشته رو مرور کنید . پس حتما حتما از همین امسال شروع کنید.

 

 

 

اهمیت سال یازدهم 

اهمیت سال یازدهم در این است که داوطلب با دوره دوم دبیرستان آشنایی کافی را پیدا کرده است و سبک های مطالعه را آموخته است اگر از سال دهم با برنامه مطالعه کرده اید در سال یازدهم باید هم به مرور مباحث سال دهم از روی منابع خلاصه نویسی اتون بپردازید و هم باید به جمع بندی سال یازدهم بپردازید .سال یازدهم سال حساس و کلیدی است که باید بسیار دقیق پیش رفت . در سال یازدهم همراهی و همگامی یک مشاور با تجربه بسیار لازم است .

اهمیت برنامه ریزی در سال یازدهم:

مباحث مطالعاتی سال یازدهم سنگین و پر از نکته می باشد. برای همین مطالعه کامل ریز به ریز مفاهیم کتاب درسی نیاز به زمان کافی دارد. برای همین برنامه ریزی درسی در سال یازدهم توصیه می شود. چرا که برنامه ریزی یعنی نظم دادن به زمان و مطالعه منظم هر درس . تعداد فصل های هر کتاب درسی در سال یازدهم زیاد نیست اما مباحث هر فصل بسیار طولانی و گاها سخت می باشد. برای همین باید بتوانید طبق یک زمان بندی مشخص با دبیر و مدرسه همگام باشید. برنامه ریزی درسی به این همگامی کمک می کند به همراه این که برنامه ریزی به افزایش یادگیری کمک می کند چرا که وقتی شما به شکل منظم مطالعه می کنید، قدرت یادگیری و حافظه شما افزایش می یابد. همچنین وجود برنامه ریزی در سال یازدهم موجب کسب عادت مطالعه در دانش آموز می شود. بسیارند دانش آموزانی که وقتی وارد پایه دوازدهم می شوند، ساعت مطالعه انها میانگین 3الی 4 ساعت می باشد .و این میزان مطالعه روند درسی انها را با بحران رو به رو می کند. اما برنامه ریزی در سال یازدهم موجب افزایش ساعت مطالعه به صورت اصولی می شود. بنابراین فواید استفاده از برنامه ریزی در سال یازدهم به قدری است که باید تک تک آنها را نام برد:

آموزش مدیریت زمان:

تا زمانی که برنامه ریزی نداشته باشید، بین مطالعه و استراحت و انجام تکالیف و جمع بندی دروس نمی توانید تعادل برقرار کنید. در زمان امتحانان یک درس، حجم زیادی از دروس دیگر باقی می ماند. مثلا دانش آموزی که برنامه ریزی ندارداگر روز شنبه امتحان فیزیک داشته باشد کل هفته خود را به مطالعه فیزیک اختصاص می دهد و موجب عقب ماندن سایر دروس او می شود. حال در شب امتحان زیست باید کل روز را زیست بخواند چون حجم مباحث مطالعه نشده و جا مانده زیاد است. اما برنامه ریزی به شما کمک می کند که هر درس را در زمان مقرر خود بخوانید و بین مطالعه و تفریح خود و تکالیف و امتحان های دبیرتعادل و توازن برقرار کنید.

برنامه ریزی موجب افزایش میزان مطالعه می شود:

بدون داشتن برنامه ریزی نمی توانید ساعت مطالعه خود را افزایش دهید. عوامل حواس پرتی به قدری زیاد هستند که مانع مطالعه شما می شوند. اما اگر طبق برنامه هفتگی خود درس بخوانید می توانید به استاندارد مطالعه یک دانش آموز یازدهمی بروید.

برنامه ریزی به مطالعه انگیزه می بخشد:

اگر قرارباشد که خودتان مطالعه کنید مسلما کارها پشت گوش می افتد اما زمانی که یک برنامه ریزی دارید که باید در رابطه با نجوه اجرای آن هم به مشاور خود گزارش بدهید، اینکار در شما انگیزه ای ایجاد می کند که بتوانید به هدف درسی خودتان برسید.

برنامه ریزی یعنی همزمان مطالعه و حل تست :

یکی از خاصیت های برنامه ریزی در این است که شما را ملزم به اجرای هر آنچه در برگه برنامه ریزی هفتگی شما نوشته است می کند. اگر بدون برنامه مطالعه کنید فقط زمان خود را به مطالعه تشریحی و کتاب درسی اختصاص می دهید اما با برنامه ریزی روزانه و هفتگی و یا ماهانه که در آن جزییات به خوبی مشخص شده باشد، می توانید علاوه بر مطالعه کتاب و جزوه و حل تمرینات کتاب درسی به حل تست های کتاب کمک آموزشی خود نیز بپردازید. البته به شرط آنکه برنامه ریزی شما تخصصی و دقیق طراحی شده باشد.

 

مهم ترین دوره های مطالعاتی در سال یازدهم :

از آنجایی که بعد از امتحانات پایان ترم دوم شما یک دانش آموز کنکوری محسوب می شوید بنابراین فقط تا عید نوروز سال یازدهم فرصت دارید که دروس پایه را جمع بندی کنید. قرار نیست با کوهی از نقاط ضعف و دروس مطالعه نشده وارد پایه دوازدهم بشویم و انتظار داشته باشیم که عملکرد 3 سال را در یک سال تحصیلی به موفقتی برسانیم. برای همین در سال یازدهم دوره های طلایی وجود دارد که حتما باید با برنامه ریزی جمع بندی به مطالعه بپردازید . این دوره ها عبارتند از:

تابستان سال دهم ( شاهراه ورود به سال یازدهم) :

مسلما اگر انتخاب کنی که در تابستان پایان سال دهم تفریح کنی نمی توانی محصول موفقیت رو برداشت کنی. این فصل از سال بهترین فرصت است تا نقاط ضعف خود را برطرف کنی و با پایه ای قوی وارد سال یازدهم بشی. یک جمع بندی خوب از دروس پیش نیاز سال دهم می تواند شروع طوفانی برای سال یازدهم باشد. مباحث پایه ای هر رشته تحصیلی رو در جدول زیر برات قرار می دم تا متوجه بشی که در پیش از ورود به پایه یازدهم با چه برنامه ریزی باید مطالعه کنی.

برنامه ریزی تحصیلی

پیش نیاز دروس تخصصی

بهترین ساعت مطالعه در تابستان روزانه بین 3الی 4 ساعت می باشد تا بتوانید جمع بندی خوبی داشته باشید درس های پایه ای را به صورت کامل مطالعه کنید و قدرتمند وارد پایه یازدهم شوید.

 

امتحانات دی ماه :

برای جمع بندی دروس ترم اول سال یازدهم، بهترین فرصت امتحانات دی ماه می باشد که در حد فاصل هر امتحان آن درس را به طور کامل مطالعه و جمع بندی کنید. اگر هدف شما فقط قبولی در امتحانات می باسشد  وتصور می کنید که نمرات شما تاثیری در کنکور ندارد، حرف صحیحی است اما هدف از جمع بندی امتحانات ترم اول یادگیری و تسلط بر مباحث برای شرکت در کنکور سراسری است که باید کتاب و جزوه خود را کامل مطالعه کنید و زمان بیشتری بر روی تست های آموزشی بگذارید.

 

دوران عید نوروز:

در تعطیلات عید نیز با برنامه ریزی جمع بندی باید به مطالعه تمامی مباحث پایه یازدهم بپردازید. دوران عید به دور از هیاهو امتحان و تکالیف و نمره و.. می توانید از ابتدا شروع به مرور و جمع بندی مباحث کنید. برنامه ریزی جمع بندی برای دروس پایه یازدهم در عید بسیار ضروری است تا بتوانید تمای سرفصل های کتاب درسی را در مدت زمان 10 روز جمع بندی کنید.

 

این سه بازه زمانی فرصت های طلایی مطالعه و برنامه ریزی درسال یازدهم است. هرچند که یک داوطلب موفق در طول سال با دبیر خود همگام است و برای تمامی روزهای درسی خود برنامه ریزی داردو به برنامه درسی هفتگی و یا ماهانه خود عمل می کند. اما این بازه جمع بندی فرصت خوبی برای مرور و تثبیت مطالب درسی می باشد .

 

از چه برنامه ریزی استفاده کنید درصد موفقیت شما بالاتر است؟

مسلما استفاده از خدمات مشاوره دارای هزینه می باشد و به خدمات مشاوره و برنامه ریزی های رایگان نمی شود اعتماد کرد. برای همین باید از مشاوره و برنامه ریزی هایی استفاده کنید که بتوانید به ان اعتماد کنید و در قبال هزینه ای که پرداخت می کنید خدمات کامل و با کیفیت دریافت کنید. خدمات مشاوره و برنامه ریزی گروه آموزشی پرتوی شامل 2 طرح ویژه می باشد که می توانید بنا بر نیاز و سلیقه و بودجه یکی از آن ها را انتخاب نمایید.

بهتر است از برنامه ریزی هایی استفاده کنید که توسط افراد متخصص تدوین شده باشد چرا که نیاز به تجربه دارد و نمی توان به برنامه ریزی افراد دانشجو اعتماد کرد. با کمی هزینه بالاتر می توانید از یک فرد متخصص برنامه ریزی دریافت کنید. وهمچنین از برنامه ریزی درسی استفاده کنید که مخصوص شما طراحی شده باشد. برنامه ریزی های کلی نمی تواند نیاز درسی شما را برطرف کند. مسلما به اندازه ای که سرمایه گذاری کنید، برداشت می کنید. اما نکته خوبی که در برنامه ریزی ها و مشاوره های گروه آموزشی پرتوی وجود دارد که در هر 2 پکیج مشاوره برنامه ریزی ها توسط مشاوران با سابقه انجام می شود و کاملا فردی و خصوصی برنامه ریزی طراح می شود.

مشاوره و برنامه ریزی ارزان

نکاتی برای مشاوره و برنامه ریزی سال یازدهم

 • اگر تازه میخواین شروع کنید اصلا نگران نباشید و فکر نکنید که دیگه فرصتی برای جبران زمان از دست رفته نیست . خیلی از دانش آموزا هستند که هنوز شروع نکردن . تو سعی کن همین الان شروع کنی تا از رقیبات جا نمونی .
 • اگر شما هم جزو دانش آموزایی هستین که اعتقاد دارین هنوز زوده تست بزنم و سال دوزدهم تازه شروع میکنم به تست زنی باید بگم ، کارتون اشتباههه… خیلی از افراد تاکید دارن که سال یازدهم رو فقط تشریحی یاد بگیرن . سعی کن از الان تست زنی رو شروع کنی تا قوی بشی و سرعت عمل بالا بره .
 • میتونم به جرئت بگم تابستون سال یازدهم یه تابستونه طلایی که نباید ازش غافل بشی . شماتو این تابستون فرصت داری هم درسای سال دهم و هم درسای سال یازدهم رو مطالعه کنی .
 • سعی کنید هنگام مطالعه دروس ، نقاط ضعف و قوتتون رو خوب تشخیص بدید . اگر خودتون توانایشو داشتید که نقاط ضعفتونو رفع کنید و اگر به تنهایی از پسش بر نیومدید تو کلاس تدریس خصوصی شرکت کنید و از یک معلم خصوصی خوب کمک بگیرید . در مورد نقاط قوت هم باید بگم که یهو بعضی درسا رو  ولشون نکنید و نگید چون بلد هستم و یا تستامو خوب میزنم دیگه تمومه … باید اونا هم چند وقت یه بار مرور کنید تا به نقاط ضعفتون تبدیل نشه.

 

بیشتر بخوانید : دپارتمان مشاوره دهم و یازدهم

 

 • برنامه هفتگی منظم داشته باشید و سعی کنید طبق برنامه پیش برید .  سعی نکنید برای خودتون یه برنامه فوق فشرده و فضایی بنویسد که زود خسته بشید و یا نتونید انجامش بدید . مشاوره و برنامه ریزی یازدهم خیلی اهمیت داره و مهمه که توسط چه کسی انجام بشه . پس اگر فکر میکنی خودت نمیتونی یه برنامه ریزی دقیق و اصولی داشته باشی از یک مشاور خوب کمک بگیر تا تو این راه بهت کمک کنه و استرس و نگرانیتو به شدت کاهش بده .
 • خلاصه نویسی رو یاد بگیرید و همه نکات مهم و کنکوری رو تو دفترچه ای یاد داشت کنید تا چند وقت یکبار بهش سر بزنید و نکات رو مرور کنید تا روز کنکور در حافظه بلند مدت شما مانده باشد.

مشاوره و برنامه ریزی

میزان مطالعه در روز در سال یازدهم :

در سال یازدهم به نسبت سال دهم باید ساعت مطالعه بالاتری داشته باشید میزان مطالعه در سال یازدهم در روزهای مدرسه بین 4 الی 5 ساعت و در روزهای تعطیل بین 7الی 9 ساعت می باشد که در این ساعات مطالعه باید روی ضریب کیفیت پاسخ دهی و یادگیری بیشتر تمرکز کنید .

میزان تست هفتگی برای هر درس در سال یازدهم :

در سال یازدهم به نسبت سال دهم باید تعداد تست بیشتری زد  و اهمیت تست را نباید نادیده گرفت برای همین موضوع باید علاوه بر تست های آموزشی به تست های تحلیلی و تست های زمان دار هم توجه کنید میزان تست استاندارد در سال یازدهم دو برابر تست دهم هست و حداقل در روز بین 150 تا 170 تا تست باید زده شود و مجموع تست های هفتگی به 1000 برسد .

دروس عمومی
ادبیات 100
عربی 60
دینی 60
زبان 100
دروس تخصصی رشته تجربی
ریاضی 100
زیست 170
شیمی 100
فیزیک 80- 100
دروس تخصصی رشته ریاضی
حسابان 150 – 170
فیزیک 100-120
شیمی 80-100
هندسه 70-100
دروس تخصصی رشته انسانی
ریاضی دهم انسانی 100
فنون 60-70
جامعه شناسی 50
فلسفه 50
عربی 100
روانشناسی 70

منابع مطالعاتی و کتاب های کمک آموزشی در سال یازدهم :

دروس عمومی
ادبیات خیلی سبز و الگو موضوعی
عربی میکرو طبقه بندی گاج
دینی مسلم بهمن آبادی
زبان خیلی سبز
دروس تخصصی رشته تجربی
ریاضی مهر و ماه – خیلی سبز
زیست فاگو زیست – خیلی سبز – مهر و ماه – IQگاج
شیمی خیلی سبز
فیزیک گاج
دروس تخصصی رشته ریاضی
حسابان خیلی سبز
فیزیک میکرو طبقه بندی گاج
شیمی خیلی سبز
هندسه میکرو طبقه بندی گاج
دروس تخصصی رشته انسانی
ریاضی دهم انسانی خیلی سبز
فنون خیلی سبز
جامعه شناسی مشاوران آموزش
فلسفه مشاوران آموزش
عربی میکرو طلایی گاج
روانشناسی مشاوران آموزش – خیلی سبز

 

در سال یازدهم باید چه مهارت هایی کسب کنید ؟

مهارت آزمون دادن

یکی از مهم ترین مهارت ها در سال یازدهم مهارت آزمون دادن است چرا که تمرین یک آزمون خوب در سال دوازدهم دیر است و شما باید مهارت پاسخ دهی را در سال یازدهم کسب کنید یعنی بیشتر در سال دهم هدف تمرکز بر مهارت یادگیری است در سال یازدهم باید روی مهارت های یادگیری مسلط شده باشید و جز عادات خوب شما شده باشد و در سال یازدهم باید روی افزایش ضریب پاسخ دهی کار کنید

که مهارت آزمون دادن شامل :

 • مشخص کردن درصد هدف
 • افزایش تمرکز در مطالعه سوال
 • افزایس سرعت تست زنی بدون عجله
 • تکنیک رها سازی
 • وقفه آزمون
 • مرور در جلسه آزمون برای بازگشت
 • رعایت بازه زمانی هر درس به همان درس
 • ایجاد یک ترتیب مناسب برای دفترچه .

 

مهارت مرور

یکی از مهم ترین آیتم ها این است که زحمات قبلی شما به هدر نرود و سال دهم که دروس سخت و پر سوالی دارد به دست فراموشی سپرده نشود برای همین در برنامه ریزی های شما باید یک زمان مناسب برای مرور مباحث مطالعه شده قبلی و مباحث سال دهم قرار داده شود . روش مرور کردن نیز بسیار مهم است مرور به معنای دوباره خوانی نیست و باید بتوانید در مدت زمان کوتاه تمامی مباحث را به حافظه کوتاه مدت خود برگردانید .

درس شاخص

یکی از مهم ترین مسائل در سال یازدهم مشخص کردن درس شاخص بر مبنای زیر گروه هست برای همین موضوع باید درس شاخص خود را هم از کتاب های سال دهم و هم از کتاب های سال یازدهم به خوبی جمع بندی کنید حتی اگر با برنامه و مهارت به پیش بروید و یک مشاور خوب در کنار خود داشته باشید لازم است که برخی از مباحث سال دوازدهم را نیز به صورت خود خوان شروع کنید و مدیریت تمامی اینها در برنامه نیاز به یک برنامه ریزی خوب دارد .اگر بتوانید در سال یازدهم روی این مباحث به صورت کامل مسلط بشید می توانید در سال کنکور به یک ابر قهرمان تبدیل شوید .

مشاوره و برنامه ریزی یازدهم

یک برنامه ریزی خوب چه ویژگی هایی دارد ؟

 • ویژگی های شخصیتی و فردی شما را در بر میگیرد .
 • توسط یک فرد متخصص و با تجربه انجام می شود . ( هیچ گاه یک دانشجو پزشکی یا فردی که در سال های اول ودوم کاری خود است نمی تواند تخصص و مهارت کافی برای برنامه ریزی های شما داشته باشد )
 • متعادل باشد : بیش از حد توان بودن یا دست کم گرفتن دانش اموز هر دو از آفت های برنامه ریزی است برای همین موضوع یک برنامه ریزی خوب باید در حد تعادل باشد .
 • اهداف شما را پوشش دهد : برنامه ریزی باید به گونه ای باشد که شما را به هدفتان برسد اگر مقصد شما پزشکی است در جاده پزشکی حرکت کند اگر مقصد شما حقوق است اتوبان حقوق را در پیش گیرد .
 • پایدار باشد : استمرار و تکرار در یک راه می تواند موفقیت بزرگی را ایجاد کند برنامه ریزی درسی می تواند شما را به مقصد برساند که پایدار و مستمر باشد .
 • تنوع داشته باشد : برنامه ریزی باید به گونه ای باشد که در شما شور و اشتیاق مطالعه ایجاد کند و یکنواخت و خسته کننده نباشد .
 • استاندارد های مطالعه را داشته باشد . : در رابطه با استاندارد های مطالعه به صورت مفصل صحبت کرده ایم اما چیدمان تمامی این استاندارد ها در کنار هم کار آسانی نیست و نیاز به تخصص دارد .
 • جزیی باشد : یک برنامه ریزی خوب باید با تمام جزییات باشد اینکه شما بدانید که در فلان ساعت باید ریاضی بخوانید کافی نیست تمامی جزییات یک واحد مطالعاتی را باید در بر بگیرد .
 • روی مهارت ها وتوانایی های شما مسلط باشد : یک برنامه ریزی درسی خوب باید به شما مهارت های جدید بیاموزد و موجب تثبیت مهارت های قبلی شما نیز شود .
 • انگیزشی باشد : یک برنامه خوب و یک مشاور خوب باید موجب انگیزه شما شوند و جهت رو به رشدی به شما بدهند .

خدمات مشاوره ای پایه یازدهم در گروه آموزشی پرتوی

مشاوره و برنامه ریزی یک کار کاملا تخصصی است و علاوه بر تجربه به تحصیلات آکادمیک هم نیاز هست برای همین باید خدمات کاملا تخصصی دریافت نمایید صرفا دریافت یک برنامه نمی تواند شما را به هدف برساند و کسب رتبه های دو رقمی و زیر 1000 نیاز به مهارت های ویژه دارد .

 • برنامه ریزی شخصی سازی شده بر اساس ویژگی های فردی توسط مشاوران ارشد
 • جلسات مشاوره و برنامه ریزی
 • ارائه به روز ترین نکات اموزشی در زمینه مطالعه و تست زنی
 • آنالیز درسی
 • پیگیری و پشتیبانی
 • برگزاری آزمون های هفتگی و ماهانه
 • ارائه جزوات و نمونه سوال
 • ارائه فیلم های آموزشی در همه دروس
 • جلسات انگیزشی
 • جلسات مشاوره با خانواده

چرا گروه آموزشی پرتوی را انتخاب کنیم ؟

 • تمامی خدمات توسط اقای دکتر پرتوی یا تیم مشاوران ارشد برگزار می شود ( افتخار ما در این است که دانشجو یا مشاور بی تجربه در تیم خود نداریم )
 • تنها مرکز تخصصی مشاوره در زمینه آنالیز درسی و رتبه سازی
 • پیگیری و پشتیبانی مستقیم
 • تضمین کیفیت برای تمامی خدمات مشاوره

 

خیلی از دانش آموزا میگن ما فرصت نمیکنیم که تو دوران مدرسه و سال تحصیلی هم تشریحی بخونیم و هم تستی … این برنامه ریزی فقط توسط افراد حرفه ای میتونه اصولی پیش بره و نتیجه بخش باشه . دکتر بهروز پرتوی به همراه مشاورانش این کار را برای شما انجام میدهند تا تجربه خوبی از کنکور و سال های پیش از آن داشته باشید.

تماس با ما

آدرس : تهران – فلکه دوم صادقیه – ضلع جنوب غربی میدان – پشت پاساژ طلا – کوچه تقدیری – پلاک 2 – واحد3
تلفن تماس

09901981355 – 44271916 – 22142018 – 22141820