پذیرش متمرکز و نیمه متمرکز

بعد از این که شما در کنکور شرکت کردید  و نتایج کنکور به دستتون رسید باید انتخاب رشته کنید. حتما تو این مرحله دفترچه انتخاب رشته رو باز کردید و عناوینی مثل متمرکز و نیمه متمرکز رو دیدید.تو زمان انتخاب رشته خیلی از دانش آمورا به ما زنگ میزنن و میپرسن که پذیرش متمرکز و نیمه متمرکز چیه و باهم چه تفاوتی دارن… به خاطر همین گفتیم که امروز کامل در مورد انتخاب رشته متمرکز و نیمه متمرکز به شما توضیح بدیم .

 پذیرش متمرکز

این نوع پذیرش به صورتی می باشد که در یک مرحله انجام می شود که این یک مرحله میتواند به صورت پذیرش با آزمون و یا به صورت صرفا با سوابق تحصیلی باشد که اگه در زمان اعلام نتایج نهایی گفته شده باشد در نوبت اول پذیرفته شده اید ، از مهر ماه در کلاس ها میتوانید شرکت کنید ولی اگه گفته شده باشد که در نیمه دوم پذیرفته شده اید ، از بهمن در کلاس ها حاضر می شوید و به اصطلاح ورودی بهمن ماه می باشید.

انتخاب رته متمرکز و نیمه متمرکز

انتخاب رشته های متمرکز

میتونم بگم تقریبا 90 درصد رشته های دانشگاه، متمرکز هستند. در برگه ی انتخاب رشته ی شما، 150 حق انتخاب وجود دارد.شما میتونید بدون هیچ محدودیتی بر اساس علاقه و شانس قبولی ، چندین رشته متمرکز رو انتخاب کنید و بعد از اعلام نتیجه برید و تو دانشگاهی که قبول شدید ثبت نام کنید.

پذیرش نیمه متمرکز

این نوع پذیرش به صورتی می باشد که به صورت قطعی و یکجا با سایر رشته ها اعلام نمیشود.یعنی مثل انتخاب رشته متمرکز یک مرحله ای نیست.
که در اینگونه پذیرش :
1- اکثرا استخدام قطعی دارند.
2- مصاحبه های علمی ، عقیدتی و سیاسی و معاینه های پزشکی دارد.
3- نتایج نهایی نزدیک دی و بهمن اعلام می شود.
4- اگر شهریور در جای دیگری قبول شده باشید و در آنجا مشغول به تحصیل باشید و در دی ماه هم به صورت نیمه متمرکز قبول شوید ، قبولی اولیه لغو می گردد و قبولی نیمه متمرکز لحاظ می شود.

انتخاب رشته نیمه متمرکز

انتخاب رشته های نیمه متمرکز

انتخاب رشته های نیمه متمرکز هم تقریبا مثل همون متمرکز انجام میشه … یعنی شما نیاز به یه انتخاب رشته جداگونه ندارید. در همان برگه ی انتخاب رشته که 150 جای انتخاب رشته محل وجود داره، بدون هیچ محدودیتی در انتخاب، میتوانید رشته های نیمه متمرکز رو انتخاب کنید. پس از اعلام نتایج انتخاب رشته در نیمه دوم شهریور ماه، در صورتی که در یکی از رشته های نیمه متمرکز پذیرفته شده باشید، دعوت به مصاحبه و آزمون عملی خواهید شد.

نکته : رشته های نیمه متمرکز رو قبل از رشته های متمرکز در اولویت انتخاب هاتون قرار بدین چون در غیراینصورت اگه متمرکز رو زودتر قبول بشین انتخاب رشته شما متوقف میشه و دیگه انتخاب های نیمه متمرکز براتون بررسی نمیشه.

امیدوارم تونستی باشی تفاوت پذیرش متمرکز و نیمه متمرکز متوجه بشی.. برای این که به انتخاب رشته خوب و اصولی داشته باشی بهتره از یک مشاوره انتخاب رشته حرفه ای کمک بگیری …

09901981355 – 44271916 – 22142018 – 22141820