انتخاب رشته دانشگاه

روز کنکور سرنوشت ساز ترین روز در دوران تحصیل است بعد از ماه ها و بعضا سالها تلاش روز کنکور ، روزی است که قرار است نتیجه تمام زحمات و تلاش های خود را بگیرید . اینکه در روز کنکور حال خوبی داشته باشید و بتوانید حداکثر توانایی خود را در این روز اجرا کنید عامل بسیار بسیار مهمی است .برای همین موضوع باید مراحل مختلفی را طی کنید تا بتوانید در این روز به حداکثر پتانسیل خود برسید .اینکه در روز کنکور خودتون سرحال باشید همه چیز در جای خودش باشد مدیریت زمان خوب داشته باشید ، حوزه خوبی داشته باشید و بتوانید ارتباط خوبی با ناظران و مسئولان آن حوزه برقرار کنید بسیار بسیار مهم است برای همین موضوع می خواهم در رابطه با یکی از مهم ترین مسائل در روز کنکور صحبت کنم : وسایل مورد نیاز کنکور .

حتما باید وسائل کامل و منظمی با خود به همراه داشته باشید تا رفاه و آسایش شما در جلسه کنکور سراسری برقرار باشد . برای همین 12وسیله کاملا ضروری باید با خود همراه داشته باشید .

آیا در روز کنکور می توان وسایل زیادی را با خود ببریم ؟

قرار نیست در روز کنکور یک چمدان وسیله به همراه داشته باشید مسلما مراقبان کنکور اجازه اینکه شما وسائل اضافی همراه خود داشته باشید را به شما نمی دهند اما وسائلی که در این مقاله به شما معرفی می کنم مشکلی برای شما ایجاد نمی کند و بسیار کاربردی است و حتمابه کمک شما می آید .

 

 

ضروری ترین وسایل مورد نیاز کنکور سراسری :

1- مداد سیاه HB ( 3عدد ) برای اینکه تا حتی الامکان نیاز به تراشیدن وجود نداشته باشد به هیچ عنوان برای پر کردن پاسخ نامه از مداد نوکی حتی با نوک های ضخیم استفاده نکنید .

وسایل مورد نیاز کنکور

2–  پاک کن که حتما یک پاک کن نرم باشد و این پاک کن را سوراخ کرده یک نخ از آن آویزان کنید و مانند گردن بند در دور گردن خود آویزان نمایید تا در جلسه کنکور به دنبال پاک کن نگردید . اندازه نخی که از پاک کن آویزان می شود تا روی شکم شما باشد که نیاز به خم شدن نداشته باشید .

وسایل مورد نیاز کنکور

3-ساعت مچی عقربه دار : حتما ساعت مچی را دست کنید که با آن احساس راحتی کنید و در دست شما سنگین نباشد . همچنین از باتری ان اطمینان حاصل کنید و حتما ساعت شما عقربه دار باشد و از ساعت های کامپیوتری استفاده نکنید ساعت های کامپیوتری به شما اضطراب می دهند .

وسایل مورد نیاز کنکور

 

 

بیشتر بخوانید: تکنیک هایی برای مدیریت زمان در کنکور

 

4- تراش مخرن دار : بهتر است که تعداد زیادی مداد حدودا 3الی 4 مداد به همراه داشته باشید تا نیازی به تراشیدن نداشته باشید اما داشتن یک عدد تراش آن هم از نوع مخزن دارش ضرری ندارد . مخزن تراش کمک می کند که نگرانی برای اینکه خورده های مداد را کجا بریزید نداشته باشید و با خیال راحت تراش کنید .

وسایل مورد نیاز کنکور

5-دستمال کاغذی : به همراه داشتن چند عدد دستمال کاغذی برای پاک کردن عرق های کف دست و یا پیشانی مناسب است بهتر است تعداد زیادی همراه داشته باشید تا باعث پودر شدن دستمال کاغذی نباشید .

وسایل مورد نیاز کنکور

6-مواد قندی طبیعی : به هیچ عنوان آبمیوه و کیک و بیسکوییت با خود در جلسه کنکور به همراه نداشته باشید مواد قندی غیر طبیعی قند خون را سریع بالا برده اما به همان سرعت نیز قند خون را پایین می آورد اما مواد قندی طبیعی روندی ثابت بر قند خون دارد و باعث می شود حال شما در روز کنکور بهتر باشد حتما در یک بسته کمی خرما ، مویز یا کشمش و گردو یا یک عدد سیب یا موز به همراه داشته باشید .

وسایل مورد نیاز کنکور

 

بیشتر بخوانید : نباید های روز قبل کنکور

 

 

7- آب معدنی : برخی از والدین و دانش اموزان سعی دارند که در نوشیدنی روز کنکور تغییراتی ایجاد کنند یا با خود آبمیوه ببرند آبمیوه نیز دارای مواد قندی غیر طبیعی است برای همین بهترین نوشیدنی آب معدنی است که از شب قبل در یخچال بوده است می توانید کمی اب خود را با عسل شیرین کنید فقط کمی چرا که شیرینی زیاد باعث تشنگی می شود و ممکن است که باعث تکرر ادرار گردد .

وسایل مورد نیاز کنکور

8- استفاده از دستمال پارچه ای : اگر خدای نکرده آب شما ریخت وجود یک دستمال پارچه ای کوچک برای جمع کردن و خشک کردن بسیار مناشب است چرا که استفاده از دستمال کاغذی فقط باعث کثیف شدن بیشتر محیط و کلافه شدن شما می شود می توانید دستمال پارچه ای را روی آب بیندازید و به کار خود ادامه دهید .

وسایل مورد نیاز کنکور

9-شناسنامه و کارت ملی : برای شناسایی و ورود به حوزه امتحانی همراه داشتن شناسنامه عکس دار و کارت ملی اجباری است .

وسایل مورد نیاز کنکور

10 – کارت ورود به جلسه امتحانی : اگر این کارت را به همراه نداشته باشید باید قید کنکور خود را بزنید از روزهای قبل دسترسی به این کارت در سایت سازمان سنجش WWW.SANJESH.ORG  قرار می گیرد . با مراجعه به این سایت و دریافت کارت ورود به جلسه آن را پرینت گرفته و در روز کنکور همراه خود داشته باشید . همچنین از صحت اطلاعات روی کارت مطمئن شوید .

وسایل مورد نیاز کنکور

11- همراه داشتن سنجاق قفلی یا سوزن ته گرد برای اتصال کارت به مقنعه برای خانم ها و پیراهن برای آقایان . چرا که در جلسه کنکور باید حتما کارت خود را متصل کنید .

وسایل مورد نیاز کنکور

12 – آخرین وسیله ای که در روز کنکور باید به همراه داشته باشید یک پوشه طلقی دکمه دار است که تمامی این موارد را در آن جا دهید به هیچ عنوان کیف همراه خود نداشته باشید چرا که ورود آن ممنوع است و باید آن را تحویل دهید و برای تحویل دادن آن باید در صف های طولانی امانات بمانید .

وسایل مورد نیاز کنکور

به همراه داشتن تمامی این دوازده وسیله در روز کنکور الزامی است بهتر است که در شب قبل از کنکور این وسائل را اماده سازید و چندین مرتبه از روی چک لیست آنان را چک کنید تا چیزی جانماند.

برای همه شما قهرمانان آرزوی موفقیت و بهروزی داریم .دکتر پرتوی در جلسات مشاوره و برنامه ریزی همه نکاتی که شما برای قبل از کنکور نیاز دارید را به شما میگوید و شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

آدرس : تهران – فلکه دوم صادقیه – ضلع جنوب غربی میدان – پشت پاساژ طلا – کوچه تقدیری – پلاک 2 – واحد3
تلفن تماس

09901981355 – 44271916 – 22142018 – 22141820

5/5 - (2 امتیاز)