انتخاب رشته دانشگاه ازاد

انتخاب رشته فرایندی است که هر دانش آموز کنکوری به جد به دنبال بهتر انجام شدن آن است . انتخاب رشته دانشگاه سراسری و انتخاب رشته دانشگاه آزاد به صورت جداگانه از هم صورت می گیرد هر چند که در سال های اخیر کنکور سراسری با کنکور دانشگاه آزاد یکی شده است .

اما در اینجا می خواهیم در ارتباط با انتخاب رشته دانشگاه آزاد و نحوه چگونگی انتخاب رشته در این دانشگاه، مزیت ها و معایب انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، رتبه بندی و سهمیه های آن به تفضیل صحبت نماییم

 

چگونه از روی کارنامه کنکور سراسری رتبه دانشگاه آزاد خود را تخمین بزنیم؟

از آنجایی که در سال های اخیر کنکور دانشگاه های سراسری با کنکور دانشگاه آزاد به صورت یکجا برگزار می شود کارنامه ای جدا برای دانشگاه آزاد اعلام نمی گردد . رتبه جداگانه ای دریافت نمی کنید .

پس سوال اصلی اینجا است که رتبه دانشگاه آزاد خود را از کجا تشخیص دهیم که بتوانیم با استفاده از آن رتبه انتخاب رشته خود را انجام دهیم ؟

رتبه دانشگاه آزاد شما با تراز آزمون سراسری سنجیده می شود . مشاور انتخاب رشته دانشگاه شما باید از روی تراز شما رتبه دانشگاه آزاد تان را تخمین بزند و برای شما انتخاب رشته  را انجام دهد .

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

تصویر بالا در قسمت هایلایت شده تراز داوطلب در هر یک از زیر گروه های آموزشی او را نشان می دهد که مشاور شما در گروه آموزشی پرتوی باید در جلسات مشاوره انتخاب رشته تراز شما را با فرمول هایی خاص به رتبه دانشگاه آزاد تبدیل نماید و انتخاب رشته شما را انجام دهد .

 

 

تعداد انتخاب ها در انتخاب رشته دانشگاه آزاد به چه صورت است ؟

فرم انتخاب رشته دانشگاه های آزاد دارای 100 کد رشته محل در نظام آموزشی تمام وقت می باشد که شما فقط از یک زیر گروه می توانید انتخاب رشته خود را انجام دهید .

به طور مثال در انتخاب رشته دانشگاه سراسری شما هر رشته ای که باشید ، رشته های مدیریت ، روانشناسی ، حسابداری را می توانید به عنوان رشته های مشترک انتخاب نمایید و جز الویت های خود قرار دهید اما در انتخاب رشته آزاد فقط از یک زیر گروه باید انتخاب کنید یعنی یا 20 تا انتخاب شما فقط تجربی باشد یا فقط ریاضی یا فقط انسانی…

اما نکته مهم این است که اگر شما دیپلم ریاضی دارید می توانید از زیر زیر گروه تجربی فقط انتخاب کنید یا بر عکس یعنی بدون توجه به نوع دیپلم خود می توانید انتخاب رشته را انجام دهید فقط در زمان خرید کارت اعتباری دانشگاه آزاد در زمان انتخاب رشته باید نوع دیپلم خود را همانی که از آن انتخاب رشته را انجام داده اید انتخاب نمایید .

الویت بندی و انتخاب رشته دانشگاه آزاد به چه صورت است ؟

انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل محدودیت در انتخاب ( 100 کد رشته ) و تنوع رشته ها و واحد های دانشگاهی بسیار حساسیت بالایی دارد چرا که شما مجبور به حذف برخی کد رشته ها خواهید شد چرا که شما در انتخاب رشته دانشگاه سراسری 150 انتخاب داشتید و اکنون فقط 100 انتخاب دارید برای همین بسیار باید با دقت و ظرافت بالا این کار انجام شود .

در درجه اول الویت بندی و ماتریس بندی دانشگاه ها بسیار مهم است انتخاب رشته بر اساس رتبه بندی دانشگاه ها بسیار اهمیت دارد . بررسی مسیر ها و امکانات رفاهی هر دانشگاه اهمیت بالایی دارد .

برای همین یک فرد خبره ومتخصص باید انتخاب رشته را انجام دهد . حال اگر تمایل دارید که مشاوران گروه آموزشی پرتوی کار انتخاب رشته دانشگاه آزاد شما را انجام دهند باید بدانید که خدمات زیر را دریافت می کنید :

 • جلسه مشاوره شغلی و معرفی رشته های دانشگاهی و بازار کار رشته ها
 • جلسه ماتریس بندی انتخاب ها و الگوی اطمینان 100 قبولی
 • جلسه ریز انتخاب ها و بررسی نهایی
 • نهایی شدن انتخاب ها و تایید آقای پرتوی
 • وارد کردن در سایت دانشگاه آزاد ( بنا به درخواست شما به صورت حضوری ) و دریافت پرینت کد رهگیری .

سهمیه ها در انتخاب رشته دانشگاه آزاد تاثیر دارد ؟

همانطور که تمامی سهمیه های مناطق ، سهمیه شهدا و ایثارگران و…. در انتخاب رشته سراسری تاثیر گذار است همان میزان و با همان اعمال درصد ها سهمیه ها نیز در انتخاب رشته آزاد اثر گذار است برای همین در انتخاب رشته دانشگاه آزاد سهمیه ها باید جدی گرفته شود  و حتما در انجام این کار و تاثیر بیشتر قبولی با یک مشاور صحبت نمایید .

 

نحوه وارد کردن انتخاب رشته دانشگاه آزاد در سایت دانشگاه :

_ در ابتدا وارد سایت دانشگاه آزاد می شوید.

در قسمت ثبت نام کارشناسی پیوسته وارد می شوید و برای خرید کارت سریال 16 رقمی اقدام می نمایید برای انتخاب رشته تمام وقت یک کارت اعتباری و برای انتخاب رشته پاره وقت یک کارت اعتباری دیگر خریداری می کنید .

انتخاب رشته دانشگاه آزاد انتخاب رشته دانشگاه آزاد انتخاب رشته دانشگاه آزاد

بعد ار خرید کارت اعتباری و وارد کردن شماره سریال آن در قسمت مربوطه حال باید مشخصات اولیه خود را طبق فرم زیر وارد نمایید :

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

سپس انتخاب های خود را که در مرکز مشاوره پرتوی انتخاب کرده اید را با استفاده از کد رشته های استخراجی آن به صورت تک تک وارد سایت نمایید :

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

 

 

رتبه بندی دانشگاه های آزاد اسلامی در تهران و حومه :

 • دانشگاه علوم پزشکی
 • دانشگاه علوم تحقیقات
 • دانشگاه تهران جنوب
 • دانشگاه تهران مرکز
 • دانشگاه تهران غرب
 • دانشگاه کرج
 • دانشگاه تهران شمال
 • دانشگاه یادگار امام ری

چرا گروه آموزشی پرتوی را برای انتخاب رشته آزاد انتخاب کنیم ؟

 • 12 سال سابقه تخصصی در امر مشاوره و انتخاب رشته
 • تنها مرکز انتخاب رشته دارای تالیف 3 جلد کتاب تخصصی در زمینه انتخاب رشته و معرفی رشته های دانشگاهی
 • تنها مرکز مشاوره با کادر متخصص و مشاوران با سابقه ( ما مفتخریم که دانشجو به عنوان مشاور نداریم )
 • تنها مرکز مشاوره انتخاب رشته با بیش از 97 درصد رضایت از دانش آموزان انتخاب رشته
 • تضمین کیفیت
 • هزینه کم و با کیفیت بالا
 • وقت شناسی و دقت بالا

 

همین حالا برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد ثبت نام نمایید

22141820- 22142018- 09207278684