بهترین مشاور کنکور انسانی

بهترین مشاور کنکور انسانی

داوطلبان رشته انسانی در کنکور سراسری حدودا 350تا 370 هزار نفر می باشند که بعد از رشته تجربی بیشترین میزان شرکت کننده را به دلیل تنوع زیاد رشته های دانشگاهی دارد که قبولی در رشته های خوب آن مثل رشته تجربی بسیار سخت است به نحوی که برای قبولی در رشته روانشناسی دانشگاه تهران باید رتبه ای بین 1تا 59 را کسب کنید!!!!

فکر کنم زیادی باعث تعجب شما شدم اما این موضوع واقعیت دارد. برای همین است که برای قبولی در رشته های خوب حتما باید از مشاور متخصص در رشته انسانی کمک بگیرید. چرا که قبولی در رشته های آن سخت است و عملا رتبه های بالای 1500در دانشگاه های آزاد و غیر انتفاعی پذیرفته می شوند و شانسی برای قبولی در دانشگاه های سراسری تهران ندارند.

کنکور انسانی

مشاوره انسانی امری تخصصی است

دروس رشته انسانی به دلیل تنوع و حجم بالایی که دارد و همچنین زیر گروه های متنوع باعث شده است تا هر مشاوری تسلط کافی بر این رشته را نداشته باشد. اما تیم مشاوره دکتر پرتوی در این زمینه کاملا تخصصی عمل کرده و با اطلاعات کافی و دانش و تجربه به دانش اموزان رشته انسانی خدمات مشاوره درسی ارائه می دهد.

چه مواردی در برنامه کنکور انسانی باید مشخص شود؟

برنامه کنکور انسانی نقش حیاتی در موفقیت دانش‌آموزان دارد و باید به شکلی که منطبق با نیازها و قابلیت‌های هر فرد باشد، طراحی شود. در این برنامه، موارد زیر باید مشخص شوند:

1. تحلیل و ارزیابی نقاط قوت و ضعف

2. تعیین اهداف

3. طراحی برنامه مطالعاتی

4. تدوین استراتژی‌های آموزشی

5. آزمون‌های شبیه‌سازی

6. برنامه‌ریزی زمانی

7. مدیریت استرس و فشار

 

اهمیت ضرایب دروس مختلف در برنامه ریزی برای کنکور انسانی

در برنامه‌ریزی برای کنکور انسانی، اهمیت ضرایب دروس مختلف نقش کلیدی در تعیین سطح علمی و توانمندی دانش‌آموزان دارد. دروس مرتبط با رشته تحصیلی، به عنوان ستون فقرات برنامه کنکور انسانی، نه تنها نماینده‌ای از اهمیت مطالب درسی در زمینه‌های مختلف هستند بلکه نشان‌دهنده توجه و ارزش‌گذاری موسسات تحصیلی به این حوزه‌ها نیز می‌باشند. این دروس، معمولاً ضریب بالاتری دارند و بنابراین، در برنامه‌ریزی باید به‌طور معقولانه ترکیب شوند. همچنین، دانش‌آموزان باید با توجه به علاقه و توانایی شخصی خود در برنامه خود، این ضرایب را به گونه‌ای انتخاب کنند که به نتایج بهتری در کنکور و در موفقیت در آینده‌ی تحصیلی‌شان منجر شود. از این رو، نقش تعیین‌کننده ضرایب در برنامه‌ریزی برای کنکور انسانی حائز اهمیت بسیاری است.

هرینه مشاوره کنکور انسانی

هزینه مشاوره کنکور انسانی می‌تواند بسته به موارد مختلفی از جمله محل مشاوره، سطح تخصص مشاور، مدت زمان جلسات و نوع خدمات ارائه شده متغیر باشد. اما در هر صورت، انتخاب مشاور مناسب برای کنکور انسانی می‌تواند تأثیر بسزایی بر عملکرد و پیشرفت دانش‌آموز داشته باشد.

برای انتخاب مشاور مناسب، مهم است که به اطلاعات مربوط به تجربه و تخصص مشاور، روش‌های آموزشی و توانایی ارتباطی او توجه کنید. همچنین، ممکن است مشاورهای مختلف قیمت‌های متفاوتی داشته باشند، اما مهمترین نکته انتخاب مشاور مناسب و کارآمد برای شماست.

بهترین مشاوره کنکور انسانی

در انتخاب بهترین مشاوره کنکور انسانی، موارد گوناگونی وجود دارند که نقش حیاتی در موفقیت دانش‌آموزان ایفا می‌کنند. اولین و مهم‌ترین این موارد، تخصص و تجربه مشاور است. یک مشاور با تخصص و تجربه مرتبط می‌تواند راهنمایی کارآمدی در مسیر کنکور انسانی فراهم کند. همچنین، توانایی ارتباطی مشاور نیز اهمیت دارد؛ زیرا این ارتباط میان مشاور و دانش‌آموز نقش بسزایی در افزایش تأثیرگذاری مشاوره دارد. استراتژی‌های آموزشی و توانایی حل مسائل مشاور نیز از دیگر عوامل مهم هستند که در انتخاب مشاور باید مدنظر قرار گیرند. نظرات مثبت دانش‌آموزان پیشین، هزینه مشاوره و دسترسی به مشاور نیز از جمله فاکتورهای تصمیم‌گیری می‌باشند که ترکیب هوشمندانه آنها می‌تواند به دانش‌آموزان در انتخاب بهترین مشاور کمک کند.

خدمات مشاوره کنکور انسانی مرکز رتبه شو

مرکز رتبه شو با توجه به تخصص و تجربه‌ی خود در زمینه‌ی مشاوره کنکور انسانی، خدمات گسترده‌ای را برای دانش‌آموزان فراهم کرده است. این مرکز با بهره‌گیری از اساتید مجرب و متخصص در حوزه‌های انسانی، ادبیات، جغرافیا، تاریخ و علوم اجتماعی، به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا به بهترین نتیجه در کنکور انسانی دست پیدا کنند.

یکی از خدمات اصلی این مرکز، مشاوره تحصیلی است که با توجه به نیازهای هر دانش‌آموز، برنامه‌های مطالعاتی شخصی‌سازی را ارائه می‌دهد. این شامل ارزیابی نقاط قوت و ضعف دانش‌آموز، طراحی برنامه‌های مطالعه، و تعیین اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت می‌شود.

همچنین، مرکز رتبه شو با برگزاری کلاس‌های تدریس، جلسات توجیهی، و آزمون‌های شبیه‌سازی کنکور، دانش‌آموزان را به شناخت عمیق‌تری از ساختار آزمون انسانی مجهز می‌کند. این خدمات به دانش‌آموزان این امکان را می‌دهند تا با محیط کنکور آشنا شوند و بهبود چشم‌انداز و استراتژی‌های آزمونی خود را دست یابند. با توجه به مهمیت تأثیرگذاری مشاوره در موفقیت دانش‌آموزان، مرکز رتبه شو تلاش می‌کند تا با ارائه خدمات با کیفیت، دانش‌آموزان را در راهی موفق‌آمیز به دستاوردهای برتر در کنکور انسانی هدایت کند.

اگر ندونی تو دانشگاه چی می خوای بخونی عملا نمی تونی برنامه ریزی داشته باشی؟؟

رشته انسانی تنها رشته ای که اگر ندونی می خوای در چه زمینه ای ادامه تحصیل بدی اصلا مطالعه کردن در اون فایده نداره . چون 5تا زیر گروه کاملا متفاوت از هم داره که هر رشته مخصوص به یه زیر گروه می شه و ضریب درس ها توی هر زیر گروه با هم فرق می کنه. مثلا اگر قرار باشه مدیریت بخونی باید توی برنامه ریزی هات بیشتر ریاضی و اقتصاد قرار بگیره، اگر قرار باشی وکیل شی باید بچسبی به فنون و عربی و اگر می خوای روانشناس شی مواظب جامعه و فلسفه خیلی باش .

پس دیدی که اگر هدفت مشخص نباشه برنامه داشتن عملا فایده ای نداره و قبولی ات هم سخت می شه. پس در اولین قدم مشاوره و برنامه ریزی کنکور انسانی یا خودت یا به همراه مشاور باید هدف درسی ات و رشته دانشگاهی ات رو مشخص کنی. تا مطابق اون برنامه بگیری.

بهترین منبع درسی رو داشته باش

وقتی قراره در کنکور رتبه خوبی رو کسب کنی پس باید در کنار کتاب درسی و جزوه های دبیرت منابع خوبی هم داشته باشی تا بتونی کامل تر روی درس ها مسلط بشی و نمونه تست ها و سوالات بیشتری رو در دست داشته باشی. برای همین کتاب کمک آموزشی خیلی واجبه

1)انتشارات مشاوران آموزش بهترین ناشر در زمینه کتاب های تخصصی رشته انسانی است که در دروس جامعه شناسی، فلسفه و منطق، تاریخ و جغرافی، روانشناسی و … می تونی مورد استفاده قرار بدی.

2)برای درس ریاضی و اقتصاد و فنون و زبان و ادبیات و دینی  هم بهت پیشنهاد می کنم که سری به انتشارات خیلی سبز بزنی چون برای این درس ها کتاب های خوبی دارند.

3)برای درس عربی هم بهت مهر و ماه رو پیشنهاد می کنم . که تست ها و درسنامه خیلی خوبی داره و می تونه نیاز های درسی تو رو برطرف کنه

moshaveran

کتاب تست خیلی سبز

کتاب تست عربی

هر درس رو به روش خودش مطالعه کن!

خدا را هزاران بار شاکرم که ماهیت حفظی بودن رشته انسانی کم کم از اذهان مردم داره کمرنگ می شه. اتفاقا رشته انسانی کاملا یک رشته مفهومی هست که نیازی به حفظ کردن نداره بلکه باید روش مطالعه هر درس رو یادبگیری. برای مطالعه دروس اونها رو به چند دسته تقسیم می کنیم :

 • دسته اول : فلسفه و منطق / جامعه شناسی/ تاریخ و حغرافی / دینی / روانشناسی

برای مطالعه اصولی این دسته از

 دروس تخصصی رشته انسانی در ابتدا باید یک مفهوم کلی از درس را یاد بگیرید و بعد جزییات آن را رد پا گذاری کنید.

استفاده از خلاصه نویسی های درختی در

 حاشیه کتاب درسی به دسته بندی مطالب خیلی کمک می کند.

حتما بعد از مطالعه هر پاراگرف سری به پاراگراف های قبلی بزنید و مطالب مرتبط را مجددا مرور کنید.

استفاده از روش های کدینگ و تصویر سازی و داستان سازی در مطالعه این دروس بسیار کاربردی است.

جریان سازی در حین مطالعه یعنی به جای حفظ کردن مطالب درسی را با زندگی روزمره خود تطبیق دهید.

 • دسته دوم : ریاضی / اقتصاد/ قواعد عربی/ گرامر زبان/ دستور زبان/ آرایه و قرابت

این دسته از دروس به درد افرادی می خورد که ماهیت رشته انسانی را حفظی می دانند در صورتی که تمامی این مباحث پایه تمرینی دارند. یعنی فقط با حل تمرین و تنوع در نمونه سوالات می تونی روی اونها مسلط بشی و مطالعه کتاب و جزوه برای اونها تاثیری نداره.

در این درس ها باید میزان میزان زمانی که برای حل تمرین می گذارید بیشتر از مطالعه باشد. یعنی در هر بازه 90 دقیقه ای 20 دقیقه را به مرور و یا مطالعه اختصاص دهید و مابقی انها را فقط و فقط تمرین حل کنید.

استفاده از تیپ بندی سوالات، یعنی سوالاتی که روش حل مشابه دارند را در یک دسته قرار بدی در این مباحث خیلی تاثیر گذار هست.

جزوه نویسی از فرمول ها و نکات برای مرور سریع این دروس بهت کمک می کنه.

ومهم تر از همه در هفته باید بیشتر تمرکزت رو بذاری تا از این مباحث تست کار کنی.

 • دسته سوم : لغات فارسی / لغات عربی / لغات زبان

دسته آخر فقط بخشی از رشته انسانی است که ماهیت حفظی به خودش می گیره که می تونی با استفاده از روش های داستان سازی و کدینگ لغات رو به خوبی حفظ کنی.

در زمان مطالعه هر لغتی که سخته و یادش نمی گیری رو در یک برگه جداگانه یادداشت کن تا در زمان های مرور برگردی و این لغات مهم تر رو مرور کنی تا خوب یادشون بگیری.

 

خودت رو با آزمون محک بزن

در کنار مطالعه و تست زنی در سال کنکور و سال های پایه حتما در یک آزمون آزمایشی شرکت کن تا نقاط قوت و ضعف خودت رو به کمک مشاور شناسایی کنی. در جلسات مشاوره درسی باید یاد بگیری که چجوری زمان ات رو در جلسه آزمون مدیریت کنی، به درستی آزمون بدی و مهم تر اون یاد بگیری که تحلیل آزمون دقیقی داشته باشی و برنامه ریزی بعدی تو بر مبنای دروس ضعیف و قوی تو چیده بشه تا بتونی روی افزایش درصد و ترازت کار کنی. پیشنهاد ویژه ما شرکت در آزمون های گزینه 2 هست که فاصله زمانی خوبی داره و سوالات اون استاندارده.

شرکت در آزمون

مباحث مهم در رشته انسانی رو بشناس

برخی از مباحث در رشته انسانی مهم تر و پرسوال تر هستند و همچنین یادگیری آنها راحت تر می باشد.اما به معنای این موضوع نیست که سایر دروس حذف شوند. بلکه مباحث مهم تر باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرند که عباتند از:

در درس روانشناسی که دارای 8 مبحث می باشد می توانید به این 4 درس توجه بیشتری داشته باشید که از 20 سوال 11 سوال را به خود اختصاص می دهند.

 • درس دوم :روانشناسی رشد
 • درس چهارم :حافظه و علل فراموش 
 • درس پنجم:تفکر و حل مسئله 1
 • درس ششم:تفکر و حل مسئله 2

درس ریاضی معمولا برای داوطلبان رشته انسانی سخت است اما اگر می خواهید در رشته های زیر گروه 3 مثل اقتصاد و مدیریت و حسابداری وارد شوید، ضریب این درس برای شما اهمیت زیادی پیدا می کند و حال به جای این 3 مبحث باید کلیه دروس برای شما در الویت باشد

 • شمارش و احتمال 
 • آمار 
 • تابع 

در درس علوم و فنون که برای زیر گروه 1 ضریب 12 را دارد، مباحث مطرح شده مهم تر و پر سوال تر می باشند که بهتر است در ابتدا روی این موضوعات تمرکز کنید.

 • سبک شناسی
 • عروض و قافیه 
 • قلمروادبی 

نکته مهم !!!!!

قبولی رشته انسانی

در کنکور انسانی چند بزنیم قبولیم؟؟؟

یکی از دغدغه های بچه های انسانی اینه که چه درصدی باید توی کنکور بزنیم تا رتبه ای که میخوایم رو بیاریم. خب این خیلی بستگی به هدف و دانشگاه شما داره. از طرفی هم اینکه می کن باید همه درس هات بالای 75 باشه یه باور اشتباهه دیگه راجع به رشته انسانیه.

اما در کل باید حدود درصد های هر درس چه قدر باشه تا بتونیم یه رتبه خوب داشته باشیم؟؟

اقتصاد و روانشناسی

این دوتا درس به دلیل اینکه تک کتابی هستن معمولا میانگین بالایی توی کنکور دارن و بدون توجه به زیر گروه این درس ها باید درصدی بین 65تا75 رو داشته باشه چرا که تعداد درصد های 100 برای این درس ها کم نیستن!!

فلسفه و منطق

کلا چغر بد بدنه و میانگین خیلی پایین و بعضا منفی توی کنکور داره اما اگر قراره عضو زیر گروه 1و2 باشی خیلی باید مراقب باشی و یه درصد 40تا 50 کسب کنی. که الته برای این درس کار سختیه اما بهت پیشنهاد می کنم که حتما سوالات آزمون گزینه 2 مربوط به این درس ها رو  چندین بار حل کنی.

تاریخ و جغرافی

توی همه زیر گروه ها به جز بچه هایی که میخوان توی دانشگاه تاریخ یا جغرافی بخونن ضریب 1 داره پس در حد 20 الی 30 درصد کافیه. یعنی از 3تا کتاب تاریخ و 3تا کتاب جغرافی 2رو هم انتخاب بکنی و بخونی کفایت می کنه.

 

ریاضی

کلا میانگین پایینی داره چون بچه های انسانی خیلی دوستش ندارن اما زیر گروه 3ها اگر زیر 50 بزنن براشون فاجعه است. در کل اگر می خوای تراز کلی ات بالا بره روی این درس تمرکز کن.

 

عربی

اگر می خوای وکیل شی درس عربی برای تو ضریب 12 داره و خیلی اهمیت بالایی در کنکور سراسری برات پیدا می کنه پس حداقل درصد 70 رو برای این درس به عنوان درس شاخص نیاز داری

فنون

درس فنون هم در زیر گروه 1 برای عاشقان وکالت خیلی مهمه و باید مثل عربی بهش اهمیت زیادی داده بشه تا بتونی در دانشگاه های سراسری خوب به وکالت دست پیدا کنی

قبولی در دانشگاه فرهنگیان

اگر رشته انسانی هستی و عشق فرهنگیان رو در سر می پرورونی یادت باشه که باید مشاور درسی تو کاری کنه که تراز 6500 به بالا بیاری تا بتونی توی کنکور در دانشگاه فرهنگیان قبولی بشی و میانگین کلی درصد هات بالای 60 باید باشه پس از الان شروع به درس خوندن کن!!! همچنین مصاحبه دانشگاه فرهنگیان هم شرایطی داره که علاوه بر سنجش علمی، سوالات عقیدتی هم پرسیده می شود و نحوه فن بیان و اعتماد به نفس داوطلب هم در پذیرش این دانشگاه تاثیر دارد. همچنین معدل بالای 14 نیاز دارد و علاوه بر شرط معدل محدودیت سنی نیز دارد که برخی از سال ها این محدودیت حداکثر 22 سال سن و در برخی از سال ها تا 24 سال سن می باشد.

 

برنامه ریزی رو جدی بگیر

رشته انسانی خیلی پیچیده است و موفقیت توی اون سخته! برای همین حتما باید با برنامه درس بخونی تا بتونی به همه درس ها برسی و همه مباحث رو مدیریت کنی تا در یک زمان مشخص برسی اونها رو تموم کنی و به مرور بپردازی. برای همین حتما باید به کمک مشاور تخصصی رشته انسانی یک برنامه ریزی مخصوص خودت و مناسب با هدفت داشته باشی. که شامل ویژگی های زیر باشه :

 • 1)هدف تو رو در نظر بگیره
 • 2)هر درس بنا به ضریبی که داره در برنامه قرار داده بشه
 • 3)زمان استاندارد مطالعه ( روزانه 5الی 7 ساعت در روزهای مدرسه و 10الی 12 ساعت در روزهای تعظیل رو رعایت کنه)
 • 4)زمان هایی برای مرور در برنامه در نظر گرفته بشه
 • 5)حتما زمانی برای تست زدن داشته باشی ( چون باید در هفته 1500تا تست بزنی)
 • 6)زمان شروع و پایان برنامه مشخص باشه
 • 7) جزییات در برنامه قرار داده بشه ( مثلا چند صفحه بخونی از کچا بخونی و..)
 • 8)ثابت برنامه روزانه داشته باشه( تست ارایه و قرابت و عروض و ترجمه عربی و زبان و….)
 • 9)نقاط ضعف درسی ات رو برطرف کنه
 • 10) برای نقاط قوت تو برنامه تثبیتی داشته باشه تا درصد ات افت نکنه
 • 11)زمانی برای استراحت در نظر گرفته بشه
 • 12)زمانی برای آزمون و تحلیل آزمون در نظر گرفته بشه
 • 13)مناسب خودت طراحی و نوشته شده باشه
 • 14)با برنامه مدرسه هماهنگ باشه
 • 15)موجب رشد و پیشرفت تو در آزمون ها بشه

داشتن برنامه ریزی و استفاده از جلسات مشاوره درسی در کنکور انسانی بسیار مهمه و اگر میخوای جز اون دسته از داوطلبان کنکور باشی که رتبه 2 رقمی و 3 رقمی در دانشگاه های سراسری تهران درس می خونن پیشنهاد ویژه ما استفاده از مشاوره های تخصصی و برنامه ریزی های فردی گروه آموزشی دکتر پرتوی است .

مشاوره در واتس آپ

4.8/5 - (62 امتیاز)
5 پاسخ
 1. علی
  علی گفته:

  من برای کنکور مشاوره خاصی نگرفتم اصلا مشاور نداشتم چون خودم برنامه ریزی کردم و رتبه خوبی گرفتم ولی برای انتخاب رشته با یه مشاور تخصصی مشورت کردم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *