15 روش حل مسائل ریاضی کنکور

,
حل مسائل ریاضی کنکور

تا حالا فکر کردی که اگر کنکور بدون محدودیت زمانی بود چه اتفاقی می افتاد؟ مثلا اگر به جای 4 ساعت 24 ساعت وقت داشتی و تازه وسطش می تونستی بیای بیرون و استراحت کنی و دوباره با خیال راحت برگردی سر جلسه، چه اتفاقی برات می افتاد؟

مسلما تصورش هم خیلی شیرینه و اگر همچین اتفاقی می افتاد می تونستی به راحتی یه رتبه خوب بگیری. اما الان فقط 4 ساعت زمان داری تا کل آینده شغلی و تحصیلی ات رو رقم بزنی که تازه در این 4 ساعت باید 3سال و24الی 30 کتاب درسی رو خوب خوب بلد باشی و همه رو روز کنکور به یاد بیاری .

اما چی می شه که خیلی ها می تونن رتبه خوب بیارن وبه اهداف  و رویاهاشون دست پیدا کنن و خیلی ها نتیجه نمی گیرن؟؟

طبق تحقیقات و آمار اکثر افرادی که در کنکور نتیجه نمی گیرن به علت کمبود زمان هست. پس اگر راه حلی پیدا کنیم که بشه از همین 4 ساعت به اندازه 2 برابر استفاده کرد مسلما می شه نتیجه رو تغییر دارد. پس اگر می خوای زمان خودت رو در کنکور بیشتر کنی حتما با من همراه شو چون قراره بهت یه روش معجزه آسا یاد بدم.

مسائل ریاضی کنکور

مسائل زمان بر قاتل کنکور ما است:

یکی از علت هایی که رتبه دلخواهمون رو نمی گیریم این هست که همه ما زمان کم می آریم و یه سری مسائلی که ظاهر آسون دارن اما خیلی زمان بر هستن وقت ما رو تلف می کنن. همه ما هم در آزمون های آزمایشی یا کنکور های سال های قبل با این دسته از سوالات مواجه شدیم. پس باید کاری کنیم که مسائل زمان بر و طولانی کنکور آسون بشن و سریع حل بشن. اون موقع به راحتی می تونی درس شیمی، فیزیک و ریاضی رو در نصف زمانی که داری حل کنی و برسی همه سوالات رو بخونی و حتی سر جلسه استراحت کنی و چند بار هر سوال رو مرور کنی!!!

 

  تکنیک های موثر در محاسبات سریع ریاضی کدامند؟

حل سریع مسائل در 15 ثانیه :

استفاده از تکنیک های محاسباتی به شما کمک می کند که تمامی مسائلی که محاسبات ریاضی سخت و طولانی دارند در 15 ثانیه از پا در بیان. این روش استفاده از تکنیک هایی است که به افزایش سرعت تست زنی و حل مسائل کمک می کند. که به نام محاسبات سریع ریاضی مشهور شده است. اگر می خواهی سوالات درس ریاضی و فیزیک  وشیمی و اقتصاد انسانی رو در 15 ثانیه حل کنی باید این تکنیک ها رو یاد بگیری.

در 22 دقیقه سوالات ریاضی کنکور رو حل کن!!!

درس ریاضی تجربی در کنکور سراسری 30 سوال دارد که مدت زمان پاسخ گویی به این درس 47 دقیقه می باشد یعنی برای هر سوال 94 ثانیه فرصت دارید اما جالب است که اینقدر سوالات سخت و طولانی و پیچیده هست که اصلا داوطلب فرصت نمی کند در 47 دقیقه حتی همه سوالات را بخواند چه برسد به اینکه پاسخ بدهد و تازه به جواب صحیح هم برسد. در این مدت زمان 94 ثانیه ای شما 30 ثانیه فرصت دارید تا سوال را بخوانید و در ذهن خود تجزیه و تحلیل کنید و راه حل مناسب را بیابید و 64 ثانیه نیز فرصت حل مسئله را دارید. حال با 15 روش محاسبات سریع ریاضی شما می توانید فقط در15 ثانیه هر مسئله را حل کنید یعنی مطالعه، تجریه و تحلیل و راه حل مناسب برای هر سوال 30 ثانیه به همراه 15 ثانیه حل سوال که در جمع می شود 45 ثانیه برای هر سوال!!!! یعنی به جای 47 دقیقه فقط در 22 دقیقه برای درس ریاضی زمان بگذارید. حال با خیال راحت راحت راحت به سراغ درس زیست شناسی بروید تا با یک درصد عالی به قبولی در رشته پزشکی برسید.

تکنیک حل مسائل ریاضی کنکور

15 ابزار و تکنیک حل مسائل ریاضی کنکور چیست؟

حالا که متوجه شدید محاسبات سریع و تکنیک های محاسباتی چطور می تونه کنکور شما رو زیر و رو بکنه می خوام بهت 15 روش رو یاد بدم که با استفاده از انها می تونی به این رکورد استثنایی برسی.

1- جمع کردن بدون دردسر

جمع کردن اعداد هیچ وقت از ریاضی جدا نبوده اما جمع اعداد بزرگ و اعشاری خیلی زمان برهست و ممکنه بی دقتی زیادی داشته باشی اما تکنیک جمع سریع می تونه تمامی این مشکلات رو برطرف کنه.

تکنیک جمع سریع اعداد

2- استرس و سرعت تفریق رو هم سخت میکنه

تفریق بدتر از جمع هستش و خیلی راحت تو رو وارد دام های طراح می کنه اما نگران نباش با تکنیک های تفریق سریع این یکی رو هم در جلسه کنکور از پا در می آری.

تکنیک تفریق سریع اعداد

3- ضرب خطای زیادی میتونه ایجاد کنه!

ضرب اعداد خانواده 5 خیلی ساده آدم رو گول می زنن و تو فکر می کنی که سخت نیستند اما طراح از همین ها خیلی خوب استفاده می کنه تا سر ضرب های آسون تو کلی زمان از دست بدی اما ما فکر اینجا رو هم کردیم و هر ضربی از خانواده 5 دیدی مثل 5، 15،25، 125و… فقط در 2 ثانیه حلش کن!!

ضرب سریع اعداد

4- ضرب 11 پر تکرار

ضرب 11 رو زیاد دیدی درسته؟؟ همین الان توی آپارات بزنی ویدئوهای رایگان اش رو می بینی اما همه ضرب ها که به اندازه ضرب 25×11 راحت نیستند که… اگر راست می گی بیا و ضرب 222×45643788رو در 15 ثانیه انجام بده !!! تعجب کردی ؟؟؟ بله در دوره محاسبات سریع تمامی اینها رو بهت آموزش دادیم.

ضرب سریع 11

5- ضرب سریع خانواده 9

توی درس ریاضی و فیزیک و شیمی ضرب خانواده 9 قاتل زمان هستن. تکنیک های ضرب سریع 9 و 99 و 999و رو هم خیلی راحت بهت آموزش دادم.

ضرب سریع خانواده 9

6- ضرب اعداد 01/1 و 1/1 و…

ضرب 01/1 و 101 و 1/10 رو توی درس شیمی زیاد دیدی درسته؟؟ اصلا کلا طراح به این عدد علاقه زیادی داره مخصوصا در مسائل استوکیومتری! اما می دونی این ضرب واقعا کار 1 ثانیه است. باور فقط یک ثانیه مثلا 23×01/1 می شه 2323 باورت می شه !!!

ضرب اعداد خاص

7- محاسبات عددی ذهنی

توی این روش همه ضرب ها بهت یاد دادم ریاضی که فقط ضرب 5 و 25 و 11 و 9 نیست اگر یه عدد 2 رقمی در 4 رقمی رو توی کنکور ببینی می خوای چی کار کنی؟؟ لابد می خوای مثل سوم ابتدایی زیر هم بنویسی و در هم ضرب اشون کنی؟ نه جانم مثل آب خوردن با محاسبات عددی ذهنی حل می شه بهت قول می دم.

محاسبات سریع ذهنی

8- تقسیم سریع با سرعت باد

حالا که ضرب و جمع و تفریق رو خوب یاد گرفتی حاضری بریم سراغ تقسیم بد قلق و یاد بگیری چجوری هر عددی رو بر 2 و 3 و 4 و 5 و 6 و 8 و 9 و 15 و 25    تقسیم کنی؟؟؟ همه رو با روش های سریع محاسباتی بهت یاد دادم تا بتونی مسائل ریاضی رو در کنکور سریع حل کنی.

تقسیم سریع

9- محاسبه جذر سریع

در این روش بهت جذر دقیق رو یاد می دم. این یکی واقعا منحصر به فرده و هر جا گیر کنی توی حل مسئله ها به دادت می رسه شک نکن.

محاسبه سریع جذر

10- جذر تقریبی

حالا همه جذر ها که دقیق نیستن که ! جذر تقریبی هم داریم. ببین من توی محاسبات سریع ریاضی کنکور فکر همه چیز رو کردم و هیچ نکته ای جا نیفتاده.

محاسبه جذر تقریبی

11- محاسبه تقریبی و انتخاب گزینه

ضرب ها و تقسیم هایی که پشت سر هم و تو در تو هستن با 10 تا روش بالا جواب نمی دن و نیاز به یه تکنیک دیگه دارن استفاده از روشی که با جمع کردن اعداد گزینه ها می تونی کنکور رو دور بزنی و به جواب صحیح مسئله برسی.

انتخاب گزینه

12- حدس از روی گزینه ها

این روش خیلی خوبه و فقط با نگاه کردن به گزینه های تست می تونی متوجه بشی که جواب صحیح سوال کدومه و برای همه درس هایی که رنگ و بویی از ریاضی دارن جواب می ده.

رد گزینه ها

13- یکان گزینه ها هم جواب میده

با این روش با نگاه کردن به رقم های یکان می تونی گزینه رو علامت بزنی. یعنی حتی کمتر از 15 ثانیه برای حل یه سوالی که حداقل 2دقیقه زمان لازم داره !!

رقم های یکان

14- هوش محاسباتی

توی این روش هوش محاسباتی ات رو افزایش می دم اگر هیچ کدوم از 13 روش بالا جواب نداد و طراح همه زورش رو زده بود که تو از راه های میانبر محاسباتی به جواب نرسی هوش محاسباتی به دادت می رسه.

15- نمونه سوالات کنکور از هر مدل

توی این روش آخر همه سوالات کنکور سراسری چند سال اخیر رو برات حل کردم که ببینی تکنیک های محاسبات سریع برای حل مسائل ریاضی کنکور چه قدر خوب جواب می ده . پس همین الان بزن روی لینک زیر و ببین دوره محاسبات می تونه چه قدر در مدیریت زمان کنکورت تاثیر بذاره و تو رو نسبت به رقبا جلو بندازه.

نگاهی به 15 روش حل مسائل کنکور در یک نگاه

محاسبات سریع کنکور شیمی

15 تکنیک محاسباتی چه کاربردی برای درس شیمی داره ؟

همه تکنیک هایی که بالا گفتیم با ریاضی سر و کار داشت که جای سوال داره که اصلا این روش های حل مسائل ریاضی برای درس شیمی هم در کنکور کاربرد داره یا نه ؟؟ ببینید قطعا می دونید که شیمی مسائل زیادی داره که شامل ضرب های تو در تو استوکیومتری هست که با ضرب و تقسیم و جمع و تفریق کار داره . درس شیمی 25 سوال داره که برای هر سوال فقط 60 ثانیه فرصت داریم یعنی 34 ثانیه کمتر از سوال ریاضی !

تازه سوالای درس شیمی طولانی تر و مسائل اون سخت تر هست و اعداد اعشاری توی این درس بیداد می کنه اما با استفاده از روش های 11تا 14 که در دوره محاسبات سریع دکتر پرتوی آموزش داده شده است می تونی مسائل رو در 15 ثانیه حل کنی. یعنی هر تست شیمی به جای 60 ثانیه با مطالعه و تحلیل و حل 45 ثانیه زمان ببره که این یعنی زمان اضافه در کنکور !!!

محاسبات شیمی

کنکور در وقت اضافه با 98 تومن ؟؟؟

اگر بهت بگن که سوالای کنکور رو داریم چه قدر حاضری هزینه کنی تا اون سوالا رو به دست بیاری؟؟؟ یا اگر بدونی با پرداخت یه هزینه گزاف می تونی چند ساعت زمان بیشتر در کنکور بخری حاضری این هزینه رو بپردازی ؟؟؟ مسلما جواب خیلی از شما ها به این سوالات بله هست . اما نیازی به این کار نیست با 5 ساعت مشاهده ویدئوهای آموزشی محاسبات عددی کنکور خیلی راحت می تونی برای خودت زمان بخری و سوالای کنکور رو راحت حل کنی . و نیازی به پرداخت هزینه های گزاف نیست و فقط با 98 هزار تومان صاحب بهترین دوره محاسباتی در کل کشور می شی.

مشاوره واتس اپ

4.4/5 - (10 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *