انتخاب رشته بهروز پرتوی

همانطور که خود شما نیز می دانید انتخاب رشته فرایندی بسیار مهم است و کاری چند مرحله ای است و در چندین روز باید انجام گیرد . فرایند انتخاب رشته نیاز به دقت و آگاهی بسیار دارد و فردی که این انتخاب رشته را انجام می دهد باید به تمامی رشته ها ، دانشگاه ها ، سهمیه ها ، مناطق ، ظرفیت ها ، نحوه گزینش ، رشته ها و بازار کار و ….. اشراف داشته باشد . انتخاب رشته در غرب تهران با تضمین کیفیت برای افرادی که در این منطقه از تهران سکونت دارند خدماتی را ارائه می دهد تا بتوانند در کوتاه ترین مسیر و در کمترین زمان ممکن بهترین انتخاب رشته را داشته باشند .

 

در انتخاب رشته چه آیتم هایی مهم است ؟

در انتخاب رشته در الویت اول باید با دانش آموز و اولیا او به تفضیل صحبت کرد و تمامی اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب رشته را آموزش داد چرا که خود دانش آموز و اولیا نیز باید در جریان باشند که در فرایند انتخاب رشته و در پایگاه انتخاب رشته غرب تهران برای آنان قرار است که چه خدماتی اتفاق بیفتد.

در مرحله بعدی آشنایی کامل با رشته های دانشگاهی و بازار کار آن رشته ها است که باید برای اولیا و دانش آموز اتفاق بیفتد . در مجموعه انتخاب رشته گروه آموزشی پرتوی که شعبه اصلی و مرکزی آن در غرب تهران است ما به صورت کامل و دقیق برای شما در رابطه با رشته های دانشگاهی توضیح می دهیم .

 

انتخاب رشته غرب تهران

بازار کار هر رشته را معرفی می کنیم ، توانایی های لازم برای هر رشته را می گوییم ، واحد های دانشگاهی را توضیح می دهیم و به شما اطلاعات کاملی برای هر رشته ارائه می دهیم .  ما به خود می بالیم که تنها مجموعه آموزش و پژوهشی در کشور هستیم که در زمینه معرفی تخصصی رشته های دانشگاهی 3 جلد کتاب تخصصی به چاپ رسانده ایم .

انتخاب رشته فرایندی است که نیاز به صبر و حوصله دارد و لازم است که فردی که کار انتخاب رشته را برای شما انجام می دهد فردی صبور و با حوصله باشد و اطلاعات او در زمینه انتخاب رشته جامع و کامل و دقیق و به روز باشد و بتواند سوالات شما را پاسخ دهد .

مسیر مناسب در فرایند انتخاب رشته بسیار مهم و کلیدی است . برای افرادی که در غرب تهران زندگی می کنند بهتر است که به مجموعه ای خوب و درجه 1 در غرب تهران مراجعه نمایید تا درگیر مسیر رفت و امد و شلوغی نباشید چرا که انتخاب رشته خود فرایندی زمان بر است پس بهتر است که انرژی شما صرف مسیر رفت و آمد نگردد .

چی کار کنم که انتخاب رشته خوبی داشته باشم ؟

انتخاب فردی مناسب برای انتخاب رشته

بسیار بوده اند افرادی که با رتبه های بسیار عالی اما نتوانسته اند که انتخاب خوبی داشته باشند و نتوانسته اند که نتایج خوبی کسب کنند و برعکس افرادی که امیدی به قبولی نداشته اند اما نتایج بسیار خوبی گرفته اند . شما باید بر اساسی انتخاب رشته نمایید که تا سالیان سال از این انتخاب راضی باشید . برای همین در ابتدا لازم است که با تحقیق و تفحص یک فرد و مجموعه بسیار مطمئن و با تجربه را انتخاب نمایید .

علم و آگاهی به فرایند انتخاب رشته

برای انتخاب رشته اصولی باید در ابتدا نسبت به تمامی فرایند ها اطلاعات و آگاهی داشته باشید و قوانین و مقررات برای انتخاب رشته را بدانید . شناخت رشته ها و دانشگاه ها و امکانات دانشگاهی و بازار کار هر رشته و واحد های دانشگاهی و هر آنچه که شما در طول تحصیل به آن نیاز دارید جز واجبات در فرایند انتخاب رشته است .

چیدمان کد رشته ها

در انتخاب رشته کنکور سراسری شما 150 انتخاب کد رشته محل را دارید که چیدمان آنها بر اساس آیتم هایی مثل دوره های روزانه و شبانه و پردیس خود گردان و پیام نور و غیر انتفاعی انجام می پذیرد .

یکی دیگر از انواع چیدمان ها رتبه بندی دانشگاه ها در یک رشته است . آیتم بعدی چیدمان شهرها بر اساس فاصله یا رتبه بندی یا امکانات رفاهی است که خود این مورد شامل سه بخش مختلف است .

یا چیدمان بر اساس رشته های گوناگون بر اساس علاقه یا بازار کار رشته و… می باشد  که گاهی اوقات وقتی داوطلبی انتخاب های خود را می نویسد بالغ بر 300 انتخاب داشته است که حال باید به حذف برخی از آنان پرداخت  که این خود فرایندی است حساس که نیاز به دقت بالا دارد .

چیدمان 150 انتخاب در فرم نهایی سازمان سنجش برای انتخاب رشته حساس ترین مرحله انتخاب رشته است که اگر فردی غیر متخصص این کار را انجام دهد اماکان ضرر و زیان های بسیاری برای داوطلب وجود دارد .

 

انتخاب رشته کنکور

 

تخمین قبولی

یکی از اقداماتی که مشاور انتخاب رشته برای شما در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری در پایگاه غرب تهران گروه آموزشی پرتوی برای شما انجام می دهد این است که برای شما تخمین قبولی می زند این کار کمک می کند که شما بتوانید انتخاب های اضافی که به کار شما نمی اید را کنار بگذارید . بهترین انتخاب رشته انتخاب رشته ای است که 10 درصد انتخاب های شما خوشبینانه ، 70 درصد با قبولی 100 درصد و 20 درصد با قبولی قطعی و نهایی باشد .

در خیلی از موارد مشاوان این موارد را رعایت نمی کنند یا تمامی انتخاب های شما رویایی و بسیار خوشبینانه است که این شانس قبولی شما را بسیار پایین می آورد یا تمامی انتخاب های شما بر اساس نا امیدی و بد بینانه است که انگیزه شما برای انتخاب رشته را کاهش می دهد .

برای همین باید بین انتخاب های شما یک تناسب صورت بگیرد و به بهترین خودتان که لایق رسیدن به آن هستید دست پیدا کنید .

 

 

علاقه مهم است یا بازار کار ؟

 

اشتباهات متداول در انتخاب رشته

عدم توجه به رتبه و دوره های مجاز

بسیار دیده شده است مشاورانی که بدون توجه به کارنامه داوطلب انتخاب رشته انجام می دهند و به دوره های مجاز توجهی نمی کنند . در اولین گام انتخاب رشته باید کارنامه شما توسط مشاور انتخاب رشته کنکور سراسری با تجربه و خبره مورد تجزیه و تحلیل و آنالیز قرار بگیرد .

انتخاب رشته بر اساس شانس قبولی

گاهی تمامی انتخاب ها بدون توجه به علاقه و صرفا بر اساس شانس قبولی است . انتخاب رشته های اصولی و تضمینی است که هر دو این آیتم ها را در خود جای دهد و علاوه بر تخمین قبولی به  علاقه مندی های شما هم توجه نماید و بر اساس علاقه و شانس قبولی همزمان انجام گیرد .

انتخاب رشته در چند ساعت

گاهی خیلی از داوطلبان با خوشحالی از این صحبت به میان می آورند که در چندین ساعت انتخاب رشته خود را انجام داده اند اما کاری بسیار اشتباه است و شما باید بارها و بارها در چندین روز انتخاب های خود را با خودتان و اعضای خانواده و مشاور بررسی نمایید تا از چیدمان آنها مطمئن گردید در غیر این صورت اگر در چند ساعت فرایند انتخاب رشته شما به پایان رسیده است باید به درستی کار خود و انتخاب های خود شک کنید .

انتخاب رشته غرب تهران

بهترین پایگاه انتخاب رشته در غرب تهران کجا است ؟

گروه آموزشی پرتوی با مدیریت آقای دکتر سید بهروز پرتوی با 12 سال سابقه تخصصی و تالیف سه جلد کتاب تخصصی در زمینه انتخاب رشته یکی از بهترین و معتبر ترین مراکز انتخاب رشته در غرب تهران است که هر ساله دانش آموزان بسیاری در این مجموعه انتخاب رشته انجام می دهند و به نتایج عالی دست پیدا می کنند .

پیشنهاد ما به شما استفاده از جلسات مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری99 به صورت رایگان است تا با کادر تخصصی مجموعه و روش کار مجموعه در زمینه انتخاب رشته آشنا شوید .

 

مشاوران ما در زمان انتخاب رشته به صورت 24 ساعته پاسخ گوی سوالات شما عزیزان هستند .

بهروز باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *