همانطور که خود شما نیز می دانید انتخاب رشته فرایندی بسیار مهم است و کاری چند مرحله ای است و در چندین روز باید انجام گیرد . فرایند انتخاب رشته نیاز به دقت و آگاهی بسیار دارد و فردی که این انتخاب رشته را انجام می دهد باید به تمامی رشته ها ، دانشگاه ها ، سهمیه ها ، مناطق ، ظرفیت ها ، نحوه گزینش ، رشته ها و بازار کار و ….. اشراف داشته باشد . انتخاب رشته در غرب تهران با تضمین کیفیت برای افرادی که در این منطقه از تهران سکونت دارند خدماتی را ارائه می دهد تا بتوانند در کوتاه ترین مسیر و در کمترین زمان ممکن بهترین انتخاب رشته را داشته باشند .از این رو در این مطلب در ارتباط با نحوه انتخاب رشته و بهترین مشاور انتخاب رشته در غرب تهران آشنا می شوید. 

در انتخاب رشته چه آیتم هایی مهم است ؟

1- در انتخاب رشته در الویت اول باید با دانش آموز و اولیا او به تفضیل صحبت کرد و تمامی اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب رشته را آموزش داد چرا که خود دانش آموز و اولیا نیز باید در جریان باشند که در فرایند انتخاب رشته و در پایگاه انتخاب رشته غرب تهران برای آنان قرار است که چه خدماتی اتفاق بیفتد. و نباید در جلسات انتخاب رشته فقط نظاره گر باشند. بلکه باید خود خانواده ها و داوطلب کنکور سراسری نیز با آگاهی کامل در جلسه مشاوره خصوصی انتخاب رشته خود حاضر شوند.

2-در مرحله بعدی آشنایی کامل با رشته های دانشگاهی و بازار کار آن رشته ها است که باید برای اولیا و دانش آموز اتفاق بیفتد . در مجموعه انتخاب رشته گروه آموزشی پرتوی که شعبه اصلی و مرکزی آن در غرب تهران است ما به صورت کامل و دقیق برای شما در رابطه با رشته های دانشگاهی توضیح می دهیم .علاوه بر آشنایی با توانایی ها و دروس دانشگاهی و .. در هر رشته، ما به دانش آموزان آموزش می دهیم که چگونه مسیر شغلی خود را پیدا کنند تا بتوانند در رشته مورد علاقه خود بازار کار خوبی داشته باشند و به بیشترین میزان درآمد در هر رشته دست پیدا کنند.  ما به خود می بالیم که تنها مجموعه آموزش و پژوهشی در کشور هستیم که در زمینه معرفی تخصصی رشته های دانشگاهی 3 جلد کتاب تخصصی به چاپ رسانده ایم .

انتخاب رشته حضوری در غرب

3-انتخاب رشته فرایندی است که نیاز به صبر و حوصله دارد و لازم است که فردی که کار انتخاب رشته را برای شما انجام می دهد فردی صبور و با حوصله باشد و اطلاعات او در زمینه انتخاب رشته جامع و کامل و دقیق و به روز باشد و بتواند سوالات شما را پاسخ دهد .مسلما نمی توان با اطلاعات قدیمی برای تعیین سرنوشت افراد اقدام کرد.

مسیر مناسب در فرایند انتخاب رشته بسیار مهم و کلیدی است . برای افرادی که در غرب تهران زندگی می کنند بهتر است که به مجموعه ای خوب و درجه 1 در غرب تهران مراجعه نمایید تا درگیر مسیر رفت و امد و شلوغی نباشید چرا که انتخاب رشته خود فرایندی زمان بر است پس بهتر است که انرژی شما صرف مسیر رفت و آمد نگردد .

چی کار کنم که انتخاب رشته خوبی داشته باشم ؟

فرایند انتخاب رشته دیگر تکرار نمی شود. هر داوطلبی فقط یکبار در سال فرصت یک انتخاب رشته خوب و دقیق را دارد. اگر این انتخاب بد و اشتباه باشد به قیمت تغییر سرنوشت داوطلب و یا یک سال پشت کنکور ماندن تمام می شود. از این رو باید تمامی جوانب را در نظر بگیرید و سپس اقدام به انتخاب رشته نمایید.

1)انتخاب فردی مناسب برای انتخاب رشته

بسیار بوده اند افرادی که با رتبه های بسیار عالی اما نتوانسته اند که انتخاب خوبی داشته باشند و نتوانسته اند که نتایج خوبی کسب کنند و برعکس افرادی که امیدی به قبولی نداشته اند اما نتایج بسیار خوبی گرفته اند . شما باید بر اساسی انتخاب رشته نمایید که تا سالیان سال از این انتخاب راضی باشید . برای همین در ابتدا لازم است که با تحقیق و تفحص یک فرد و مجموعه بسیار مطمئن و با تجربه را انتخاب نمایید .

متاسفانه برخی از مشاوران انتخاب رشته با دروغ و کلاهبرداری با احساسات دانش آموزان بازی می کنند. مسلما نمی توان با رتبه 40هزار سهمیه های خاص و یا رتبه های کشوری رشته هایی را قبول شد که نیاز به رتبه های زیر 2000 دارد. 

از این رو درگیر این آمار های قبولی اشتباه نشوید. همچنین در زمان انتخاب رشته توجه داشته باشید که رزومه کاری مشاوری که مسئول انتخاب رشته شما می باشد چگونه است. برای انتخاب رشته فقط به فردی که در نهایت 30 الی 60 ثانیه انتخاب رشته شما را بررسی می کند، اعتماد نکنید .بلکه وظیفه اصلی انتخاب رشته بر عهده فردی است که چیدمان اولویت بندی های شما را انجام می دهد. 

ما برای دانش آموزان غرب تهران در همین نزدیکی هستیم

دکتر بهروز پرتوی بهترین مشاور انتخاب رشته در غرب تهران 

دارای بالاترین میزان رضایت و قبولی 

 

2)علم و آگاهی به فرایند انتخاب رشته

برای انتخاب رشته اصولی باید در ابتدا نسبت به تمامی فرایند ها اطلاعات و آگاهی داشته باشید و قوانین و مقررات برای انتخاب رشته را بدانید . شناخت رشته ها و دانشگاه ها و امکانات دانشگاهی و بازار کار هر رشته و واحد های دانشگاهی و هر آنچه که شما در طول تحصیل به آن نیاز دارید جز واجبات در فرایند انتخاب رشته است . همچنین آشنایی با مسیر شغلی هر رشته نیز اهمیت دارد. خیلی از رشته های دانشگاهی بازار کاری خوبی دارند اما متاسفانه شناخته شده نیستند. برای همین  تجمع افراد به سمت برخی از رشته ها بیشتر می شود. در صورتی که خیلی از رشته های خوب و پر درامد و با موقعیت اجتماعی عالی ناشناخته باقی می ماند.

یک مثال عالی !!!!!

خیلی از مشاوران از برخی از رشته های جایگزین با عنوان رشته های پنهان دفترچه نام می برند. این کلمات و الفاظ فقط بازی با روان داوطلبی است که ماه ها استرس کشیده و اکنون به دنبال کسب بهترین نتیجه است. اما آگاهی از فرایند انتخاب رشته و آشنایی با رشته ها یعنی اگر داوطلبی علاقه وافر به رشته پزشکی دارد و نمی تواند وارد این رشته شود، بهترین کار این است که رشته اتاق عمل را جایگزین کند که در مقاطع بالاتر به عنوان دستیار اول پزشک می تواند به جراحی های مهم بپردازد و درآمدی معادل پزشکان داشته باشد. همچنین خیلی از دروس دانشگاهی آن با پزشکی برابری می کند. 

3)چیدمان کد رشته ها

در انتخاب رشته کنکور سراسری شما 150 انتخاب کد رشته محل را دارید که چیدمان آنها بر اساس آیتم هایی مثل دوره های روزانه و شبانه و پردیس خود گردان و پیام نور و غیر انتفاعی انجام می پذیرد .

یکی دیگر از انواع چیدمان ها رتبه بندی دانشگاه ها در یک رشته است . آیتم بعدی چیدمان شهرها بر اساس فاصله یا رتبه بندی یا امکانات رفاهی است که خود این مورد شامل سه بخش مختلف است .

یا چیدمان بر اساس رشته های گوناگون بر اساس علاقه یا بازار کار رشته و… می باشد  که گاهی اوقات وقتی داوطلبی انتخاب های خود را می نویسد بالغ بر 300 انتخاب داشته است که حال باید به حذف برخی از آنان پرداخت  که این خود فرایندی است حساس که نیاز به دقت بالا دارد .

چیدمان 150 انتخاب در فرم نهایی سازمان سنجش برای انتخاب رشته حساس ترین مرحله انتخاب رشته است که اگر فردی غیر متخصص این کار را انجام دهد امکان ضرر و زیان های بسیاری برای داوطلب وجود دارد .

  فرم انتخاب رشته کنکور

از آنجایی که فرم انتخاب رشته شما از انتخاب اول بررسی می شود و اگر شما در انتخاب نهم خود پذیرفته شوید، دیگر انتخاب 9 به بعد بررسی نمی شود، بنابراین اولویت بندی اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که اگر یک انتخاب خود را اشتباه انجام دهید نتیجه قبولی شما کاملا تغییر پیدا می کند. بنابراین باید با دقت بسیار چیدمان انتخاب رشته شما انجام شود که در پایگاه های شلوغ انتخاب رشته بعد از ساعت ها خستگی و انتظار این اتفاق ممکن نیست.

بنابراین دکتر پرتوی که به عنوان بهترین مشاور انتخاب رشته در غرب تهران هستند تمامی جلسات را به صورت کاملا خصوصی و با زمان کافی برگزار می کنند، تا کوچک ترین اشتباهی در این زمینه رخ ندهد. 

تخمین رتبه در انتخاب رشته

4)تخمین قبولی

یکی از اقداماتی که مشاور انتخاب رشته برای شما در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری در پایگاه غرب تهران گروه آموزشی پرتوی برای شما انجام می دهد این است که برای شما تخمین قبولی می زند این کار کمک می کند که شما بتوانید انتخاب های اضافی که به کار شما نمی اید را کنار بگذارید . بهترین انتخاب رشته انتخاب رشته ای است که 10 درصد انتخاب های شما خوشبینانه ، 70 درصد با قبولی 100 درصد و 20 درصد با قبولی قطعی و نهایی باشد .

در خیلی از موارد مشاوران این موارد را رعایت نمی کنند یا تمامی انتخاب های شما رویایی و بسیار خوشبینانه است که این شانس قبولی شما را بسیار پایین می آورد یا تمامی انتخاب های شما بر اساس نا امیدی و بد بینانه است که انگیزه شما برای انتخاب رشته را کاهش می دهد .

برای همین باید بین انتخاب های شما یک تناسب صورت بگیرد و به بهترین خودتان که لایق رسیدن به آن هستید دست پیدا کنید .تخمین قبولی در انتخاب رشته یعنی چیدمان شما به نحوی انجام شود که حتما در یک رشته پذیرفته شوید و ان رشته و دانشگاه مورد علاقه شما باشد و موجب محرومیت برای سال های بعد هم نشود. بنابراین باید با یک بانک اطلاعاتی به روز و کامل این کار را انجام داد. 

  علاقه مهم است یا بازار کار ؟

اشتباهات متداول در انتخاب رشته

متاسفانه در انتخاب رشته توسط خیلی از مشاوران اشتباهاتی صورت می گیرد که غیر قابل جبران است. برای همین است که بعد از برگزاری کنکور سراسری مهم ترین وظیفه خانواده های کنکوری انتخاب مشاوری مطمئن در زمینه انتخاب رشته است. آنچه می تواند انتخاب را مطمئن تر کند، الف) سابقه و تجربه فردی است که انتخاب رشته انجام می دهد، ب) سطح سواد و دانش مشاور انتخاب رشته و ج) زمانی که برای داوطلب در نظر می گیرد تا با صبوری و به دور از شلوغی باشد؛ اهمیت دارد.

1)عدم توجه به رتبه و دوره های مجاز

بسیار دیده شده است مشاورانی که بدون توجه به کارنامه داوطلب انتخاب رشته انجام می دهند و به دوره های مجاز توجهی نمی کنند . در اولین گام انتخاب رشته باید کارنامه شما توسط مشاور انتخاب رشته کنکور سراسری با تجربه و خبره مورد تجزیه و تحلیل و آنالیز قرار بگیرد .تا براساس وضعیت مجاز بودن شما در هر دوره و همچنین رتبه شما در هر زیر گروه انتخاب رشته صورت بگیرد.

2)انتخاب رشته بر اساس شانس قبولی

گاهی تمامی انتخاب ها بدون توجه به علاقه و صرفا بر اساس شانس قبولی است . انتخاب رشته های اصولی و تضمینی است که هر دو این آیتم ها را در خود جای دهد و علاوه بر تخمین قبولی به  علاقه مندی های شما هم توجه نماید و بر اساس علاقه و شانس قبولی همزمان انجام گیرد .حتی اگر رتبه شما واقعا بد شده است هم نباید بر اساس شانس قبولی انتخاب رشته کنید. چیدمان شما باید به گونه ای باشد که حتی اگر انتخاب 149 خود را قبول شدید نیز باز احساس رضایت داشته باشید و همچنین در نتیجه نهایی با کلمه مردوی مواجه نشوید. در نظر گرفته هر دو این آیتم ها بسیار سخت و مهم است.

3)انتخاب رشته در چند ساعت

گاهی خیلی از داوطلبان با خوشحالی از این صحبت به میان می آورند که در چندین ساعت انتخاب رشته خود را انجام داده اند اما کاری بسیار اشتباه است و شما باید بارها و بارها در چندین روز انتخاب های خود را با خودتان و اعضای خانواده و مشاور بررسی نمایید تا از چیدمان آنها مطمئن گردید در غیر این صورت اگر در چند ساعت فرایند انتخاب رشته شما به پایان رسیده است باید به درستی کار خود و انتخاب های خود شک کنید .

همچنین انتخاب رشته شما باید به صورت جلسات کاملا خصوصی و با زمان کافی صورت بگیرد. از شرکت در جلسات انتخاب رشته گروهی و نیمه گروهی که از ساعت 10 صبح وارد پایگاه می شوید و 4صبح فردا خارج می شوید، شدیدا اجتناب نمایید.

  اشتباه در انتخاب رشته

بهترین پایگاه انتخاب رشته در غرب تهران کجا است ؟

گروه آموزشی پرتوی با مدیریت آقای دکتر سید بهروز پرتوی با 12 سال سابقه تخصصی و تالیف سه جلد کتاب تخصصی در زمینه انتخاب رشته یکی از بهترین و معتبر ترین مراکز انتخاب رشته در غرب تهران است که هر ساله دانش آموزان بسیاری در این مجموعه انتخاب رشته انجام می دهند و به نتایج عالی دست پیدا می کنند .

دلایل زیر نشان دهنده تمایز انتخاب رشته دکتر پرتوی از سایر موسسات آموزشی است که با هم بررسی می کنیم:

انتخاب رشته کاملا توسط دکتر پرتوی انجام می شود. یعنی انتخاب رشته شما توسط افراد تازه کار و یا آموزش دیده انجام نمی شود که صرفا دکتر پرتوی در انتها یک نظارت داشته باشند. بلکه انتخاب رشته از ابتدا تا انتها توسط دکتر پرتوی انجام می شود.

جلسات انتخاب رشته کنکور کاملا خصوصی است و داوطلب می تواند با خانواده خود کاملا در جلسات خصوصی انتخاب رشته شرکت کند.

مهم ترین عامل که موجب برتری انتخاب رشته دکتر پرتوی از سایر مجموعه ها می شود، تعداد دانش آموزان در انتخاب رشته است. که به هیچ عنوان برای کسب درامد بیشتر برای صدها نفر همزمان انتخاب رشته نمی کنیم. بلکه تعداد را کمتر می کنیم تا هر داوطلب زمان کافی در اختیار داشته باشد.

ارزش قائل شدن برای زمان خانواده ها یک عامل مهم دیگر است. چرا که اگر قرار باشد زمان جلسه داوطلب در راس ساعت 17 باشد در راس ساعت جلسه او برگزار می شود و به هیچ عنوان جلسات انتخاب رشته معطلی ندارد.

هرگز از عنوان های دروغین در انتخاب رشته استفاده نمی کنیم. ما قبولی پزشکی با رتبه های بالای 20 هزار نداشته ایم چرا که چنین چیزی غیر ممکن است. یا با رتبه 30 هزار فرهنگیان را تضمین کنیم. از کارنامه های جعلی استفاده نمی کنیم و همچنین عنوان های دروغین مثل رشته های پنهان و ظرفیت پنهان و ..نداریم

نحوه شرکت در بهترین مرکز انتخاب رشته در غرب تهران

اگر شما می می خواهید جز معدود داوطلبان انتخاب رشته گروه آموزشی دکتر پرتوی باشید، کافی است تا نام و رشته خود را در واتس آپ برای ما ارسال کنید تا مشاوران ثبت نام در اسرع وقت برای رزور اولیه با شما تماس بگیرند. سپس بعد از رزرو اولیه نام شما در سیستم ما ثبت می شود و زمانبدی های جلسات مشاوره خصوصی شما بر اساس زمان و روز مورد نظر شما تعیین می شود. 

هزینه انتخاب رشته در گروه آموزشی دکتر پرتوی

نوع پکیج  هزینه 
انتخاب رشته 0 تا 100 با دکتر پرتوی  2/900/000تومان 
انتخاب رشته توسط مشاور روانشناس مجموعه  1/200/000تومان 
انتخاب رشته با کنکور و بدون کنکور دانشگاه آزاد  1/500/000تومان 
انتخاب رشته سراسری + انتخاب رشته دانشگاه آزاد ( 0تا 100 دکتر پرتوی)  3/500/000تومان 
5/5 - (122 امتیاز)