تندخوانی

مهارت تندخوانی تبدیل به یک علم شده است. افراد کندخوان که سرعت مطالعه و عملکرد پایینی دارند، متاسفانه نمی توانند زمان خود را مدیریت کنند، دچار اضطراب های کاری و شغلی می شوند، از زمان عقب تر هستند و تمرکز حواس پایین تری دارند. از این رو آموزش مهارت تندخوانی بیشتر از قبل برای افراد ضروری می باشد.

آموزش تندخوانی نیاز به اجرای تمرین ها و تکنیک های اصولی دارد که در طی زمان باید آموخته شود و بر عملکرد ذهن و حافظه تاثیر بگذارد تا افراد بتوانند در زمانی کوتاه مطالب بیشتری را مطالعه کنند و کیفیت مطالعه خود را ارتقا دهند. اهمیت تندخوانی به قدری است که برای تمامی گروه های سنی که توانایی خواندن و نوشتن دارند، ضروری می باشد. از این رو می خواهیم هم به معرفی تندخوانی و اهمیت و ضرورت آن بپردازیم و هم بهترین دوره افزایش سرعت مطالعه و بهترین مدرس این دوره را به شما معرفی کنیم.

تندخوانی به چه معنا است ؟

 

سرعت مطالعه به تعداد کلماتی که افراد در واحد زمان مطالعه با کیفیت بالا مطالعه می کنند، استناد می شود. معمولا اگر افراد بتوانند در یک دقیقه بیش از 400 کلمه را به خوبی یاد بگیرند، جز افراد تندخوان به حساب می آیند . اما متاسفانه میانگین آمار سرعت مطالعه در کشور ما به 80 الی 120 کلمه در دقیقه می رسد که ما را در زمره کشور های کند خوان قرار می دهد. از این رو کند خوان بودن موجب پرش فکر و عدم تمرکز در مطالعه و سایر کارهای روزمره می شود. برای همین توصیه می کنیم که این مهارت اصولی و مهم را همگی فرا بگیرید تا بتوانید تاثیرات مثبتی بر ذهن و حافظه و سلول های مغزی خودتان بگذارید.

ضرورت و اهمیت یادگیری تندخوانی

در کشورهایی مانند ژاپن دانش آموزان مقطع ابتدایی سرعتی معادل 400 کلمه در دقیقه دارند. سرعت مطالعه به سرعت ذهن بر می گردد. هر چه این عدد بیشتر باشد یعنی ذهن قوی تر است و سلول های مغزی بیشتری درگیر فعالیت هستند. این موضوع موجب افزایش میانگین هوش در جامعه می شود و می تواند بر تمامی ابعاد زندگی تاثیر بگذارد. از این رو یادگیری دوره تندخوانی و افزایش اصولی سرعت مطالعه بر تمامی افراد از چهارم ابتدایی تا دکتری لازم است.

یک باور اشتباه در زمینه تندخوانی

در زمان های قبل تصور می شد که افرادی که آرام تر مطالعه می کنند یادگیری بیشتری دارند و حتی دانش آموزان را تشویق می کردند که با طمانینه بیشتری مطالعه کنند .اما هر چه سرعت مطالعه از سرعت ذهن کمتر باشد راه برای عوامل مزاحم باز می شود. پرش های مداوم فکر، عدم تمرکز حواس، یادگیری پایین، مطالعه بدون کیفیت، وسواس های مطالعاتی و… همگی از تاثیرات پایین بودن سرعت مطالعه می باشد.

اما اکنون ذهنیت افراد تغییر کرده است. علم پیشرفت چشمگیری داشته و مهارت های گوناگون کاربرد زیادی در جامعه دارد. یکی از این مهارت ها علم تندخوانی است که موجب می شود سرعت ذهن و مغز به حدی باشد که راه برای عوامل مزاحم باز نباشد و کیفیت مطالعه ارتقا پیدا کند.

 

  تندخوانی زیست

تندخوانی برای چه افرادی مناسب می باشد؟

این مهارت ابعاد گوناگون و گسترده ای دارد. گروه های سنی ابتدایی از پایه چهارم تا ششم، دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه و دانش آموزان کنکوری ، کارشناسی ارشد و دکتری، افراد صاحب کسب و کار و علاقه مندان به مطالعه می توانند از دوره تندخوانی استفاده کنند و سرعت مطالعه خود را افزایش دهند.

  آموزش تندخوانی برای تمامی گروه های سنی

تندخوانی ویژه دانش آموزان

مطالعه دروس مدرسه سخت و زمان بر می باشد. همچنین کیفیت مطالعه برای امتحانها و پرسش ها مهم است. اما دوره سرعت مطالعه برای کتاب های درسی خیلی مفید می باشد و اگر دانش آموزی یک مطلب درسی را در 2 ساعت با کیفیت 30% یاد می گرفته است، اکنون بعد از افزایش سرعت مطالعه خود و استفاده از پکیج تندخوانی می تواند همان مطلب را در 1 ساعت بخواند و بیش از 80% یادگیری داشته باشد. این مهارت از چهارم ابتدایی تا امادگی برای کنکور سراسری کاربرد دارد و تمامی رشته های تحصیلی نیز می توانند از آن استفاده کند.

مزیت اصلی افزایش سرعت مطالعه برای دانش اموزان این است که در کنار افزایش سرعت مطالعه، یادگیری را نیز افزایش می دهد و از همه مهم تر موجب می شود مباحث زودتر مطالعه شود وفرد زمان بیشتری برای مرور داشته باشد

تندخوانی دانش آموزان

تندخوانی ارشد و دکتری

علاوه بر دانش آموزان و کنکوری ها متقاضیان آزمون کارشناسی ارشد و دکتری نیز باید سرعت مطالعه مقبولی داشته باشند. بهترین سرعت مطالعه برای این افراد بین 400 الی 800 کلمه در دقیقه می باشد که با دوره تندخوانی دکمه هاتو سریع تر ببند می تواند این اتفاق بیفتد. اکثر داوطلبان ارشد و دکتری شاغل هستند و همچنین حجم زیاد منابع و سنگینی بیش از اندازه منابع موجب می شود که زمان بیشتر از همیشه ارزشمند باشد. از این رو مدیریت زمان با دوره تندخوانی بهتر خواهد بود. کیفیت مطالعه و یادگیری نیز افزایش می یابد .

معمولا متقاضیان ارشد و دکتری به دنبال منابع خلاصه موسسات گوناگون هستند چرا که فرصت مطالعه منبع اصلی را ندارد. این موضوع موجب می شود که بخشی از مطالب را از دست بدهند. از این رو افزایش سرعت مطالعه زمان کافی در اختیار دانشجویان قرار می دهد که منابع اصلی ازمون را نیز مطالعه کنند.

همچنین دوره افزایش سرعت مطالعه برای مطالعه دروس سنگین و حجیم دانشگاهی نیز کاربرد دارد.

تندخوانی برای صاحبان کسب و کار

افراد شاغل و صاحبان کسب و کار به دلیل مشغله های زیادی که دارند معمولا فرصت ندارند. این محدودیت زمان موجب می شود که حتی زمانی برای رسیدگی به امور روزانه خود را نداشته باشند چه برسد به مطالعه و مسلما هر کسب و کاری بدون کسب دانش جدید و بدون مطالعه به رکورد می رسد. مشکل اصلی کسب و کار های ما این است که به روز رسانی نمی شوند و یک روند را طی می کنند. چرا که افراد فرصت کمی برای مطالعه دارند و کمتراز مقالات مرتبط در این زمینه استفاده می کنند.

برای همین مطالعه یک اصل مهم در گسترش کسب و کار می باشد و حتی افرادشاغل نیز باید برای اتقا کاری خود مطالعه کنند. حال اگر سرعت مطالعه بالایی داشته باشیم در زمانی کوتاه می توان حجم زیادی را مطالعه کرد و اطلاعات بیشتری دریافت کرد.

تندخوانی برای مطالعه آزاد

اگر خانه دار هستید و یا به مطالعه رمان علاقه دارید و حتی می خواهید قرآن مجید را قرائت کنید استفاده از دوره تندخوانی برای شما نیز توصیه می شود. در اصل تندخوانی مهارتی است که علاوه بر افزایش سرعت مطالعه، سرعت افراد در انجام تمامی امور را افزایش می دهد. برای همین استفاده از آن هیچ گونه محدودیتی ندارد.

 

  تندخوانی کنکور ارشد

بهترین دوره تندخوانی

حال که با مهارت سرعت مطالعه بالا و مزیت ها و ضرورت های آن آشنا شدید باید با تمرینات اصولی و به روز آن را آموزش ببینید. دوره های آموزشی زیادی در این زمینه وجود دارد اما بهترین دوره تندخوانی توسط دکترپرتوی تهیه و تدریس شده است که در دسترس مخاطبان و علاقه مندان قرار می گیرد.

 

ویژگی های بهترین دوره تندخوانی

دوره تندخوانی دکتر پرتوی به نسبت سایر دوره های آموزشی ویژگی هایی دارد که آن را برتر و متمایز تر می کند که عبارتند از :

1) مدرس دوره دکتر پرتوی ( دانش آموخته تندخوانی از تونی بازان) پدر تندخوانی دنیا

2) دارای گواهی WTG تندخوانی از اتحادیه اروپا

3) مولف کتاب تندخوانی

4) آموزش تندخوانی در 20 روز با بیشترین بازدهی

5) افزایش 3تا5 برابری سرعت مطالعه

6) به روز رسانی مداوم دوره

7) دسترسی نامحدود به محتوای دوره

8) استفاده از تمرینات به روز و جهانی

9) استفاده دوره به صورت آفلاین

تندخوانی دکتر پرتوی  تندخوانی سایر موسسات آموزشی 
دکترپرتوی تندخوانی را توسط پدر تندخوانی فرا گرفته است  مرجع آموزش مشخص نیست 
دارای پشتیبانی توسط دکترپرتوی  پشتیبانی توسط دانشجویان 
ارائه کتاب تالیف دکترپرتوی  ارائه جزوه 

چگونه دوره تندخوانی را تهیه کنیم ؟

اگر بعد از مطالعه مطالب بالا قصد دارید که یک مهارت جدید آموزش بگیرید و تغییری بزرگ در خودتان ایجاد کنید می توانید وارد صفحه اصلی تندخوانی شوید و دوره را خریداری نمایید. بعد از خرید دوره می توانید برای همیشه به فایل های دوره دسترسی داشته باشید و سرعت مطالعه خود را تا 7 برابر افزایش دهید.

 

 

پرسش و پاسخ متداول :

1) آیا آموزش تندخوانی به صورت حضوری برگزار می شود ؟

پاسخ : پاسخ به این سوال خیر می باشد چرا که تندخوانی مهارتی است که نیاز به 20 روز زمان دارد که باید پیوسته باشد و هر روز بین 30 الی 45 دقیقه تمرینات انجام شود و کلاس های حضوری معمولا در مدت زمان کوتاهی برگزار می شود که کیفیت یادگیری را کاهش می دهد

2) آیا دوره تندخوانی پشتیبانی دارد ؟

پاسخ : بله این دوره آموزشی تنها دوره ایرانی است که پشتیبانی آن توسط دکتر پرتوی مدرس دوره انجام می شود.

3) در دوره فشرده تندخوانی شرکت کنیم یا دوره جامع ؟

پاسخ: دوره فشرده تندخوانی موجب افزایش دو برابری سرعت مطالعه در یک هفته می شود و تضمینی است برای افرادی که می خواهند در دوره اصلی شرکت کنند تا سرعت خود را 5 تا7 برابر کنند. بنابراین شرکت در هر دو دوره را توصیه می کنیم و دوره فشرده به تنهایی به نمی تواند موثر باشد.

1/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *