هدف از مشاوره کنکور تجربی این است که یاد بگیرید هر درس را با چه روشی مطالعه کنید، از روی چه منابعی کار کنید، برای مطالعه هر درس چه میزان زمان بگذارید، در چه آزمونی شرکت کنید، چگونه زمان خود را مدیریت کنید و … تکنیک های بیشمار دیگری که موجب افزایش عملکرد شما در سال کنکور می شود. که می تواند کمک شایانی به قبولی در رشته های پرطرفدار و پر رقابت تجربی بکند.

وقتی اسم کنکور تجربی می آید تعداد 700هزار نفر شرکت کننده در ذهن من شکل می گیره . شبیه یه لشگر پر قدرت که همه دارن می جنگن برای برای رسیدن به 3 چیز: پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی

که در ادامه هر آنچه برای مراحل اولیه موفقیت و قبولی کنکور تجربی نیاز دارید را توضیح می دهیم و در صورت داشتن هر گونه سوال مشاوره ای می توانید در واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

 با کمک یک مشاوره کنکور تجربی هوشمندانه پیش بروید.

کنکور تجربی

ضرورت استفاده از مشاور در سال کنکور

سوالی که اکثر اولیا از من می پرسند این است که آیا برای قبولی در کنکور سراسری حتما باید مشاور داشت؟ در اصل مشاور تحصیلی در سال کنکور یک راهنما و همراه در کنار دانش آموز است. سال کنکور سالی سخت و طاقت فر سا است. مدیریت زمان برای مطالعه حجم زیاد و سنگین مطالب، مرور چندین باره هر درس، استفاده از روش های تست زنی در آزمون های آزمایشی، افزایش درصد و تراز در آزمون ها، مدیریت روحیه، شناسایی نقاط ضعف و رفع آنها و… همه و همه عواملی هستند که ضرورت استفاده از مشاوره کنکور تجربی را نشان می دهد. برای همین اگر هدفی واقعی در سر دارید بهتر است از مشاور متخصص و با سابقه در سال کنکور استفاده کنید.

مهندسی تراز در سال کنکور

یکی از مهم ترین اقدمات در رشته تجربی در سال کنکور، مهندسی تراز برای کسب یک رتبه خوب می باشد. چرا که اگر در رشته تجربی رتبه شما 2000 شود و یا 20 هزار دیگر تفاوتی با هم ندارد و نمی توانید به رشته ای که علاقه دارید، دست پیدا کنید.

برای قبولی در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی در دوره های روزانه دانشگاه سراسری باید مشاور کنکور تجربی شما مهندسی تراز انجام دهد. اتفاقی که در تمامی جلسات مشاوره خصوصی دکتر پرتوی می افتد، که در ابتدا هدف داوطلب مشخص می شود و سپس یک درس در عمومی و یک درس در دروس اختصاصی به عنوان درس شاخص مشخص می شوند. و الویت واحد های برنامه ریزی هفتگی دانش آموز به این دروس اختصاص می یابد.

اگر داوطلب علاقه به رشته های زیر گروه 1 داشته باشد بهتر است درس شاخص درس زیست باشد که حداقل درصد آن در کنکور سراسری باید 75% باشد و برای رسیدن به این درصد باید استراتژی مطالعه تعریف شود. استفاده از حداقل 3 منبع تست کمک آموزشی، روش های مطالعه مفهومی، بازه های مرور پرتکرار و.. از اقداماتی است که برای این درس باید صورت بگیرد.

از طرف دیگر اگر داوطلب علاقه به رشته های زیر گروه 2 داشته باشد، باید دروس شیمی و ریاضی و زمین به عنوان درس شاخص انتخاب شوند. چرا که ضریب آنها بسیار مهم می شود. و حال به جای زیست تمرکز برنامه ریزی باید روی این سه درس اختصاصی باشد.

در مهندسی تراز دروس عمومی هم باید میانگین سه درس عمومی 50 باشد و یک درس به انتخاب دانش اموز که در آن تسلط بیشتری دارد به عنوان درس شاخص قرار بگیرد. و میانگین 70 الی 75% در کنکور سراسری را کسب کند.

از طرف دیگر مهندسی تراز یعنی توجه به زیر گروه هدف مورد نظر و ایجاد یک تعادل بین درصد های دروس عمومی و اختصاصی. این باور اشتباه که برای کسب رتبه خوب باید تمامی دروس را بالای 60 درصد زد کاملا اشتباه است و با درس شاخص می توانید حتی با یک میانگین 45 الی 50 درصد هم به رتبه و رشته و دانشگاه مورد علاقه خودتان دست پیدا کنید.

زیر گروه ها در رشته تجربی

در رشته تجربی زیر گروه ها بر اساس ضریب دروس و رشته های دانشگاهی از هم تفکیک می شوند. به طور مثال برای علاقه مندان به رشته داروسازی درس پر ضریب به جای درس زیست شناسی، درس شیمی و ریاضی خواهد بود. آشنایی با زیر گروه ها به مهندسی تراز و مشخص کردن درس شاخص کمک می کند.

با کمک ضریب هر درس در هر زیر گروه و مشخص کردن هدف خودتان می توانید دروس پر ضریب را مشخص کنید و در برنامه ریزی خودتان به کمک مشاور تغییر ایجاد کنید.

همچنین زیر گروه ها در انتخاب رشته سراسری نیز اهمیت بسیار بالایی دارند. در جدول زیر با ضریب هر درس تخصصی در زیر گروه تجربی و رشته های دانشگاهی آن آشنا می شوید

ضرایب دروس در زیر گروه های رشته تجربی
زیر گروه زمین شناسی ریاضی زیست فیزیک شیمی
زیر گروه 1 0 2 4 2 3
زیر گروه 2 1 3 4 2 4
زیر گروه 3 4 3 2 2 2
زیر گروه 4 1 4 2 3 2
زیر گروه 5 1 3 2 2 2

حال بعد از مشخص شدن ضرایب هر درس در هر زیر گروه مشخص می کنیم که از طریق هر زیر گروه در مقطع کاردانی و کاردانشی و کارشناسی ارشد و دکتری وارد چه رشته هایی می توان شد

زیر گروه 1 رشته تجربی
مقطع کاردانی  کاردانی آموزش و پرورش ابتدایی، کاردانی اتاق عمل، کاردانی بهورزی، کاردانی تکنسین پروتزهای دندانی، کاردانی تکنسین سلامت دهان، کاردانی تکنولوژی پرتودرمانی، کاردانی تکنولوژی رادیولوژی دهان – فک و صورت، کاردانی دامپزشکی، کاردانی علوم آزمایشگاهی، کاردانی فوریت های پزشکی، کاردانی مامایی، کاردانی هوشبری
مقطع کارشناسی آموزش ابتدایی، آموزش زیست شناسی، آموزش کودکان استثنایی، تکنولوژی اتاق عمل، اعضای مصنوعی، بهداشت مواد غذایی، بهداشت و بازرسی گوشت، بینایی سنجی، پرستاری، تکنولوژی پرتودرمانی، تکنولوژی پرتوشناسی، روان شناسی، زیست شناسی جانوری، زیست شناسی دریا، زیست شناسی سلولی و مولکولی، زیست شناسی گیاهی، زیست فناوری، ساخت پروتزهای دندانی، شنوایی شناسی، علوم آزمایشگاهی، علوم آزمایشگاهی دامپزشکی، علوم تربیتی، علوم تغذیه، علوم و صنایع غذایی، فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتار درمانی، مامایی، هوشبری، میکروبیولوژی
مقطع دکتری دکترای پیوسته بیوتکنولوژی، پزشکی، دکترای عمومی دامپزشکی، دندانپزشکی

حال در ادامه زیر گروه 2 را با هم بررسی می کنیم. این زیر گروه برای علاقه مندان به رشته شیمی و دارو سازی مفید می باشد.

زیر گروه 2 رشته تجربی
مقطع کاردانی  کاردانی بهداشت حرفه ای، کاردانی بهداشت عمومی (گرایش های بهداشت خانواده)، کاردانی بهداشت محیط، کاردانی شیمی آزمایشگاهی
مقطع کارشناسی  آموزش شیمی، بهداشت عمومی، بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها، تکنولوژی پزشکی هسته ای، شیمی کاربردی، شیمی محض، فناوری اطلاعات سلامت، مهندسی بهداشت محیط، مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار
مقطع دکتری داروسازی

معمولا بیشترین رشته های تجربی در زیر گروه 1و2 قرار دارند اما زیر گروه 3تا 5 را نیز در جدول بعدی قرار می دهیم تا با سایر رشته ها آشنایی بیشتری کسب کنید:

زیر گروه 3  مقطع کارشناسی : اقیانوس شناسی، زمین شناسی
زیر گروه 4  مقطع کاردانی :کاردانی امور بانکی، کاردانی بیمه، کاردانی امور دولتی، کاردانی امور فرهنگی، کاردانی امور مالی و مالیاتی، کاردانی تربیت مبلغ قرآن کریم، کاردانی تربیت معلم قرآن کریم، کاردانی گردشگری، کاردانی حسابداری، کاردانی علم اطلاعات و دانش شناسی، کاردانی علوم انتظامی، کاردانی مدارک پزشکی، کاردانی مدیریت بازرگانی، کاردانی مدیریت صنعتی، کاردانی مدیریت گمرکی، کاردانی هتلداری
مقطع کارشناسی: ادیان و مذاهب، اقتصاد، امنیت اقتصادی، تاریخ اسلام، تاریخ تمدن ملل اسلامی، حسابداری، زبان و ادبیات عربی، شیعه شناسی، علم اطلاعات و دانش شناسی، علوم انتظامی، علوم قرآن و حدیث، فقه و حقوق اسلامی، فقه و حقوق امامی، فقه و حقوق حنفی، فقه و حقوق شافعی، فقه و حقوق مذاهب اسلامی، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فلسفه و حکمت اسلامی، فلسفه و عرفان اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، گردشگری، مدیریت اطلاعات و ارتباطات، مدیریت امور بانکی، مدیریت امور گمرکی، مدیریت بازرگانی، مدیریت بیمه، مدریت بیمه اکو، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، مدیریت فرهنگی هنری، مدیریت کسب و کارهای کوچک، مدیریت مالی، مدیریت و بازرگانی دریایی،معارف اسلامی، معارف اسلامی – تبلیغ و ارتباطات، معارف اسلامی و اخلاق، معارف اسلامی و ادیان، معارف اسلامی و تاریخ، معارف اسلامی و علوم تربیتی، معارف اسلامی و علوم قرآنی، معارف اسلامی و کلام، معارف اسلامی و مدیریت، هتلداری
مقطع کارشناسی ارشد: کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و ارشاد
زیر گروه 5 مقطع کاردانی: کاردانی امور اراضی، کاردانی امور زراعی و باغی، کاردانی تکنولوژی تولیدات دامی، کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی، کاردانی تکنولوژی جنگلداری، کاردانی تکنولوژی چوب، کاردانی تکنولوژی شیلات، کاردانی تکنولوژی صنایع غذایی، کاردانی تکنولوژی محیط زیست، کاردانی تکنولوژی مرتع و آبخیزداری، کاردانی تکنولوژی مواد غذایی، کاردانی تولید و فرآوری خرما، کاردانی پرورش اسب، کاردانی پرورش زنبور عسل، کاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر، کاردانی علوم ورزشی، کاردانی نوغان داری
مقطع کارشناسی: آموزش تربیت بدنی، امنیت اطلاعات، امنیت بین الملل، امنیت نرم، پژوهشگری امنیت، تربیت مروج سیاسی، ترویج و آموزش کشاورزی پایدار، حفاظت اطلاعات، ضد تروریسم، علوم دامی، علوم سیاسی، علوم فنی امنیت، علوم ورزشی، علوم و مهندسی باغبانی، علوم و مهندسی جنگل، علوم و مهندسی خاک، علوم و مهندسی شیلات، علوم و مهندسی صنایع غذایی (کشاورزی)، علوم و مهندسی محیط زیست، کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی، گیاه پزشکی، مددکاری اجتماعی، مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، مربیگری عقیدتی، مطالعات امنیتی، مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی، مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزی، مهندسی صنایع مبلمان، مهندسی طبیعت، مهندسی فضای سبز، اقتصاد کشاورزی

مشخص کردن هدف یک راز مهم در موفقیت است!!!!

اگر هدف و مقصدی برای دانش آموز وجود نداشته باشد، مسلما استمرار مطالعه نیز صورت نمی گیرد. دانش آموزان رشته تجربی اگر در مطالعه خودشان تداوم و استمرار نداشته باشند، مسلمان نتیجه گیری امکان پذیر نیست.

از این رو انتخاب هدف اهمیت بسیار زیادی دارد. انتخاب هدف یعنی دانش اموز بداند که در روز بعدی، ماه بعدی و … می خواهد چه اقدامی انجام دهد و انتخاب مقصد یعنی بداند در انتها می خواهد چه چیزی به دست آورد.

موضوع مهم در انتخاب هدف و مقصد این است که ارزشمندی خاصی برای داوطلب رشته تجربی داشته باشد تا با انگیزه مطالعه کند. همچنین مشخص بودن هدف و مقصد برای جلسات مشاوره کنکور تجربی نیز مفید است، چرا که برنامه ریزی باید بر مبنای هدف داوطلب باشد.

هدف دانش اموز مشخص می کند که داوطلب باید چه میزان مطالعه کند، از چه منابعی مطالعه کند، چه درس هایی در برنامه ریزی بیشتر قرار بگیرد و چه درس هایی کمتر مورد توجه باشد. از این رو انتخاب هدف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای دانش آموزان رشته تجربی بسیار مهم است.

هدف کوتاه مدت

هدف کوتاه مدت یعنی بدانید در طول مدت یک هفته می خواهید چه مباحثی را مطالعه کنید، به چه درصدی در آزمون دست پیداکنید، ساعت مطالعه خودتان را چه میزان قرار است افزایش دهید. هدف کوتاه مدت معمولا یک هفته برنامه ریزی درسی داوطلب را در بر می گیرد.

هدف میان مدت

هدف میان مدت شامل ایجاد یک دورنما از وضعیت مطالعه دانش اموز در ماه های بعدی می باشد. اینکار انگیزه مطالعه داوطلب را به شدت افزایش می دهد.

هدف بلند مدت

این همان مقصد داوطلب است که مشخص می کند فرد در سنین بزرگسالی قرار است به جایگاه درسی و شغلی دست پیداکند. در ابتدا باید قبل از هر جلسه مشاوره کنکور تجربی، هدف بلند مدت داوطلب مشخص شود تا بر مبنای ان برنامه ریزی صورت پذیرد.

عوامل قبولی در کنکور رشته تجربی

حالا برای اینکه پیروز میدان این رقابت بزرگ باشیم چه کارهایی باید انجام دهیم و نقش مشاوره درسی در کنکور تجربی چیست و به چه عواملی باید توجه داشت ؟؟؟ مسلما عوامل زیادی تاثیر گذار می باشد اما در این مطلب به چند نمونه از مهم ترین و تاثیر گذار ترین اقداماتی که داوطلب رشته تجربی باید انجام دهد اشاره می کنیم.

شروع کنکور از سال دهم

متاسفانه خیلی از داوطلبان کنکور سراسری از سال دوازدهم به فکر کنکور و مشاوره درسی می افتند که خیلی دیره برای نتیجه گرفتن . لازمه بدونید که اگر انتخاب کرده اید که در رشته تجربی تحصیل کنید از سال دهم کنکور شما اغاز می شود و تمامی سبک هایی که آموزش می دهیم باید از سال دهم اجرا شود و گرنه زمان کم داریم .

انتخاب منابع مناسب درسی

متاسفانه در خیلی از جلسات مشاوره حضوری که در منزل داوطلبان برگزار می شود با حجم زیادی از کتاب های کمک درسی مواجه می شوم . مشاوره درسی کنکور اون هم در رشته تجربی انبوهی از کتاب نیست. بلکه یک منبع مناسب قابل اعتماد کافی است. تعدد منابع کمک درسی و یا کتاب نامناسب با سطح درسی شما؛  آسیبی جبران ناپذیر به شما وارد می کند.

منابع کمک آموزشی مناسب

منابع کمک آموزشی مناسب کنکور تجربی

منابع کمک آموزشی مناسب کنکور تجربی

حتما 2000تست در هفته بزن

حتما دیدن این عدد تو رو ناامید کرده که چجوری می شه توی هفته به تعداد 2000تا تست رسید ؟ اگر تعداد تست هفتگی ات رو یادداشت نمی کنی و یا میزان تست هفتگی تو کمتر از 2هزار عدد می باشد. نیاز سریع به راهنمایی های یک مشاور متخصص رشته تجربی داری تا یاد بگیری که چجوری باید زمانت رو مدیریت کنی و با چه روش هایی تست بزنی تا بتونی به این میزان تست برسی البته که کیفیت مطالعه و تست زنی ات هم باید بالا باشه اما راهکار داره که باید مناسب با هدف و وضعیت درسی ات بررسی بشه و مشاوره بشی.

تعداد تست هفتگی

اینکه برسی این میزان تست با کیفیت رو در هفته بزنی به برنامه ریزی تو بستگی داره. البته قرار نیست که روزی 18ساعت درس بخونی نه!!! برنامه ریزی باید اصولی و قابل اجرا باشه اما باید سرعت مطالعه ات رو به کمک مشاورت افزایش بدی تا بتونی مطالب رو سریع تر بخونی و باز های بیشتری برای تست زنی داشته باشی. همچنین روش های تست زنی بسته ای و 2 زمانه هم بهت کمک می کنه بتونی تعداد تست هات رو افزایش بدی .

اگر کمتر تست بزنم اما تست هام با کیفیت تر باشه بهتر نیست؟؟

مسلما کیفیت در مطالعه حرف اول را می زند. اما اگر سودای قبولی در کنکور تجربی رو در سر داری هم باید کیفیت مطالعه و تست زنی ات رو افزایش بدی وهم باید تعداد او رو به حد مناسب برسونی. مسلما کمتر از این میزان تست باعث می شه در جلسه کنکور دچار سردر گمی بشی و بخوای برای جواب دادن به هر سوال کلی زمان بذاری و فکر کنی اما اگر تعداد تست مناسبی در هفته داشته باشی در جلسه آزمون سراسری ات با تمرکز کامل می شینی و تست ها رو پاسخ می دی چون تسلط کامل و کافی داری.

ثبت فعالیت های درسی در مشاوره کنکور تجربی

توجه به این نکته خیلی مهم است . حرف های کلیشه ای باعث قبولی در کنکور سراسری نمی شه . بلکه باید متفاوت عمل کنی تا متفاوت نتیجه بگیری . ثبت آنچه مطالعه می کنی و میزان تستی که می زنی به بررسی روند تو کمک می کنه . با این کار مشاور در جلسه مشاوره و برنامه ریزی درسی تمامی روند هفته تو رو بررسی می کنه و می تونه مشکلات تو رو متوجه بشه و برای اونها راهکار ارائه بده . همچنین خودت همیشه از روند درسی ات مطلع هستی و می دونی که تا کجای مسیر پیش رفتی . برای این کار نیاز به یک دفتر برنامه ریزی داری تا بتونی تمامی فعالیت های هفتگی و روزانه ات رو ثبت کنی .

دفتر برنامه ریزی

خودت رو سرگرم کلاس های رنگ و وارنگ نکن

یکی از مشکلات دانش آموزان رشته تجربی زمان هست. حجم بالای مطالبی که باید مطالعه شود، زمان کم، رقابت بالا و نفس گیر همه اینها در سال های کنکور جریان دارد و قسمت بد ماجرا در این است که دانش اموز خودش راسرگرم کلاس های متفاوت کنکور می کند. اینکار به جز هدر دادن زمان فایده دیگری ندارد. بهترین راه این است که فقط در صورت وجود مشکلات جدی در یک درس به صورت رفع اشکال از دبیر خصوصی استفاده کنید. با اینکار هم هزینه های شما به صرفه تر می شود و هم در زمان خود صرفه جویی می کنید.

فرا تر از زمان باش

فراتر از زمان باش

ما همیشه با مشکل کمبود زمان مواجه هستیم غافل از اینکه افرادی که توانسته اند نتیجه خوبی در کنکور های سال قبل بگیرند زمان خود را افزایش داده اند. اینکه چطوری این کار را انجام دهیم بستگی به میزان تلاش و پشتکار شما دارد. همگامی با مدرسه و یا برنامه آزمون ها قاتل زمان است و مسلما تو باید همیشه ده گام از این دو جلوتر باشی. بهتره که در سال دهم یک سری از مطالب رو کامل جمع بندی کنی و حتی برخی دروس مرتبط سال یازدهم و دوازدهم رو هم بخونی. اینکار خیلی تو رو جلو می اندازه  چرا که در سال دهم حجم درس ها اونقدر زیاد نیست و مسلما می تونی زمان خوبی برای مطالعه دروس قرار بدی .

استفاده از دانشجویان پزشکی برای مشاوره قبولی در کنکور تجربی

خیلی از دانش آموزان کنکوری تصور می کنند که اگر دانشجوی پزشکی مشاوره درسی آنها را بر عهده بگیردمی تواند تضمین خوبی برای موفقیت آنان باشد. اما این تصور اشتباه آینده خیلی از دانش آموزان را به بیراهه کشانده است مسلما شنیدن تجربیات و استفاده از تجربه های مفید دانشجویان پزشکی و دندان پزشکی خالی از لطف نیست.

اما مهم ترین موضوع در نتیجه گیری در رقابت 700هزار نفری کنکور تجربی، بحث تجربه و تخصص می باشد. مسلما فردی که خود تازه دانشجو شده تجربه کافی در امر مدیریت زمان، افزایش هوش هیجانی، برنامه ریزی حرفه ای و … ندارد. کنترل استرس و اضطراب شما از دسترس او خارج است.

برای همین بهتر است در سال کنکور تجربیات دانشجویان رشته های پزشکی و دندان و دارو را بشنوید اما مسیری متفاوت از آنها با کمک مشاور تخصصی رشته تجربی برای خود بسازید.

 

چه مباحثی رو در سال دهم جمع بندی کنیم ؟

همونطوری که گفتم در سال دهم باید مباحث مرتبط به سال یازدهم و دوازدهم رو هم بخونی و تست بزنی. با اینکار برای خودت زمان اضافه می خری البته لازم نیست که برای همه دروس اینکار رو انجام بدی در ادامه بهت می گم که برای هر درسی چه مباحثی رو لازمه که جلوتر از مدرسه و دبیر کار کنی.

 • درس فارسی :

این درس بیشتر برمبنای مطالعه موضوعی است و خیلی به پایه خاصی مربوط نیست برای همین درسال دهم لغات هر 3 سال رو یاد بگیر و تکنیک های تست زنی مبحث قرابت و آرایه های ادبی رو کار کن.

 • درس عربی :

مبحث ترجمه ودرک مطلب مربوط به همه سال ها است پس بهتره که در سال دهم تکنیک های ترجمه و درک مطلب رو خوب کار کنی.

 • درس دینی :

نیازی به جلوتر کار کردن ندارد.

 • درس زبان :

برای این درس در سال دهم تکنیک های reading و cloze رو حتما کار کن و سعی کن هر شب 30 دقیقه قبل از خواب به این موضوع بپردازی تا در سال دوازدهم به تسلط عالی برسی . همچنین در سال دهم حتما لغات زبان یازدهم و دوازدهم رو هم مرور کن .

 • درس ریاضی :

تابع و مثلثات مادر ریاضیات هستند و در کتاب ریاضی هر 3سال دبیرستان حضور دارند. پس در سال دهم توسط کتاب جامع مهر و ماه روی این دو مبحث مسلط شو.

 • درس زیست شناسی :

همین که زیست شناسی رو در هر پایه خوب کار کنی کافیه و نیاز به جلوتر بودن از دبیر و آزمون ندارد.

 • درس فیزیک :

بیشتر روی مباحث فیزیک دوازدهم کار کن .

 • درس شیمی :

افزایش سرعت عمل در حل مسائل و تکنیک های محاسباتی خیلی مهمه و باید از سال دهم روی آموزش جدول تناوبی خیلی خوب کار کنی.

مطالعه کافی

به میزان کافی مطالعه کن !

مسلما کیفیت خیلی بهتر از کمیت می باشد اما میزان مطالعه تو اگر کمتر از حد عادی باشد دچار مشکل می شوی بنابراین درسال دهم حدودا هفته ای 50 ساعت مطالعه، در سال یازدهم تجربی هفته ای 65الی 70 ساعت مطالعه و در سال دوازدهم کنکور تجربی هفته ای 85تا90 ساعت مطالعه ضروری است. اگر نمی دونی که چجوری به این میزان مطالعه برسی حتما از راهنمایی های مشاوره کنکور تجربی استفاده کن .

  اشتباهات در برنامه ریزی درسی و کنکور

برنامه ریزی مشاوره کنکور تجربی رو دست کم نگیر

برنامه ریزی موجب نظم دادن به مطالعه و استفاده مفید از زمان می شود. مسلما حجم سنگین و تعدد دروس موجب می شود که اگر برنامه ریزی نداشته باشیم خیلی از درس ها از دور مطالعه جا بمانند چه برسد به مرور و تکرارو تمرین و تسلط!!!! بنابراین داشتن یک برنامه ریزی دقیق می تواند به پیشرفت شما کمک کند. اما برنامه ریزی باید به نحوی باشد که پیشرفت شما را در بر داشته باشد.

اصول برنامه ریزی عبارتند از

1)ایجاد جدول زمانی مطالعه روزانه و هفتگی

در اولین قدم برنامه ریزی باید زمان های خالی خود را در طول یک روز و هفته مشخص کنید. در ابتدا زمان شروع مطالعه را در نظر بگیرید. این زمان می تواند در هر روز بنا بر ساعات مدرسه متفاوت باشد. اما در روزهای تعطیل شروع مطالعه شما دیرتر از ساعت 8نباید باشد. سپس زمان حضور در مدرسه و یا کلاس های درسی خود را مشخص کنید و زمان استاندارد برای رفت و آمد را در نظر بگیرید. به طور مثال اگر ساعت 14 از مدرسه تعطیل می شود راس ساعت 14 نمی توانید مطالعه را شروع کنید و باید یک فاصله زمانی قراردهید  تا برنامه ریزی شما قابل اجرا باشد. سپس زمان هارو  استراحت و شام و ..را مشخص کنید و زمان باقی مانده را به واحد های درسی 75 الی 90 دقیقه ای اختصاص دهید تا زمان دقیق مطالعه شما مشخص شود.

2)قرار دادن هر درس مناسب با ضریب در برنامه ریزی

قدم بعدی این است که بنا به فرصتی که دارید. برای هر درس زمان مشخص برای مطالعه قرار دهید. که البته این کار بسیار شخصی است و برای هر فرد توسط مشاوره کنکور تجربی باید به صورت جداگانه انجام پذیرد. و همچنین میزان مطالعه هر درس بنا به هدف شما می باشد و ضریبی که آن درس در کنکور دارد اما به صورت کلی برای مطالعه درس زیست در هفته بین 15الی 18 ساعت، درس شیمی 10ساعت، درس ریاضی و فیزیک هر کدام 8 ساعتريال ادبیات فارسی 5 ساعت، دین و زندگی 4 ساعت و عربی و زبان 5/2 الی 3 ساعت زمان اختصاص دهید.

3)تعادل بین دروس پایه و دوازدهم

اگر دانش آموز سال دوازدهم باشید به دلیل اینکه در مدرسه بیشتر سال دوازدهم تدریس می شود ممکن است در برنامه های درسی خود نسبت به دروس پایه بی اهمیت شوید و بالعکس اگر پشت کنکوری باشید اولیت مطالعه شما دروس پایه خواهد بود. بهترین عملکرد این است که هر دو انها یعنی هم دوازدهم و هم پایه به تعادل در برنامه ریزی قرار بگیرد.

بدون برنامه بودن بهتر از یک برنامه ریزی بد است

کاملا به این جمله اعتقاد دارم که بهتر است اصلا برنامه ریزی نداشته باشیم تا یک برنامه ریزی بد داشته باشیم. چرا که مشاوره کنکور تجربی فرصت اشتباه به دانش آموز را نمی دهد و کوچکترین اشتباهی یک سال از زندگی دانش آموز را نشانه می گیرد.

برنامه ریزی با مشاوره کنکور تجربی باید کاملا حرفه ای و تخصصی باشد. برای شناخت بیشتر این برنامه ریزی باید موارد زیر حتما در برنامه ریزی درسی قرار بگیرد :

هدف و رشته مورد نظر دانش آموز

مسلما برنامه ریزی که برای قبولی در رشته پزشکی نوشته می شود متفاوت است با برنامه ریزی برای قبولی در رشته داروسازی . برای همین در اولین جلسه مشاوره کنکور تجربی  باید هدف و رشته مورد نظر دانش آموز مورد توجه قرار بگیرد و متناسب با آن برنامه ریزی نوشته شود.

توجه به جزییات در برنامه ریزی درسی تجربی 

یک برنامه ریزی کلی هیچ وقت به هدف نمی رسد. برای همین باید در هر واحد مطالعاتی با ریز ترین شکل ممکن برنامه ریزی کرد. تمامی جزییات اعم از نام مبحث، تعداد صفحات، منبع مطالعه و تست، میزان تست هایی که باید کار شود، روش مطالعه و روش تست زنی و… باید در برنامه ریزی درسی ذکر شود.

برنامه ریزی

قابلیت اجرایی بودن برنامه ریزی 

یک برنامه خیلی سنگین و حجیم دردی از دانش آموز رشته تجربی دوا نمی کند. برنامه ریزی که در انتهای هفتگی کوهی از دروس عقب افتاده را به دوش بکشد فایده ای ندارد.  بلکه برنامه ریزی باید به نحوی تهیه شود که داوطلب قابلیت اجرای ان را داشته باشد.

توجه به ضرایب در برنامه ریزی 

اگر در انتهای هفته ساعت مطالعه دروس شما با هم تناسبی ندارد و برای یک درس بیش از اندازه زمان گذاشته اید و درس دیگر را رها کرده اید باید بگویم در مسیر اشتباهی گام بر می دارید. بهتر است که یکبار دیگر به کمک مشاوره کنکور تجربی خود، برنامه ریزی را بازبینی کنید. توجه به ضریب هر درس در مطالعه هفتگی اهمیت بالایی دارد.

برنامه ریزی موجب خستگی نشود 

اگر برنامه ریزی که دریافت می کنی تو را خسته و بی انرژی می کند، سریعا آن را رها کن . یک برنامه ریزی حرفه ای و مناسب باید به نحوی باشد که تا پایان هفته شما را پرانرژی نگه دارد. این موضوع را خیلی جدی بگیرید.

مشاور درسی راه رفتن بر لبه تیغ

خیلی مواقع استفاده از مشاوره و راهنمایی های نادرست مسیر زندگی ما را به نابودی می کشاند. چجوری می شه آینده درسی خودمان رو به کسی بسپاریم و اعتماد کنیم ؟؟ اگر نتیجه اعتماد ما موجب عدم موفقیت ما شد چه کسی پاسخ گو است ؟ مسلما استفاده از راهنمایی های یک مشاوره برای کنکور تجربی لازم است اما در ابتدا باید به خوبی تحقیق کنیم و مشاوری را انتخاب کنیم که مطمئن باشیم می تواند به ما کمک کند. اما چگونه می توانیم به مشاور درسی اعتماد کنیم و چجوری یک مشاور خوب و حرفه ای را از یک مشاور تازه کار تشخصی دهیم ؟؟

فضای مجازی و تبلیغات های گوناگون دسترسی به مشاوران درسی را راحت تر کرده است اما به همان میزان اعتماد کردن را سخت تر کرده است . برای همین لازم است اگاهانه و با چشمانی باز دست به انتخاب بزنیم.

از حرف ها و قول های کلیشه ای به دور باشید 

دنیای حقیقت خیلی زیباتر از دروغ های قشنگ هست . برای انتخاب یک مشاور در ابتدا بسنجید که چه قدر صحبت های او واقعی و با حقیقت تناسب دارد. گول وعده و وعید های دروغین را نخورید.

پیگیری منظم و دقیق

همه چیز در یکی دو ماه اول خوب است اما چه تضمینی است که تا آخر سال هم مشاوره کنکور تجربی اینقدر خوب و منظم باقی بماند؟ برای همین حتما از مشاور خود یک تضمین بایت خدمات مشاوره ای دریافت کنید.

تجربه مهم تر از مدرک

به نظرت یک دانشجوی پزشکی که خودش تا چند ماه پیش در جایگاه تو بوده می تونه راهنمای خوبی برای تو باشه . چون داره پزشکی می خونه دلیلی براین نست که می تونه کمک کنه تا تو هم پزشکی قبول بشی. پس بهتره که به جای مدرک گرایی به دنبال مشاوری باشی که تخصص و تجربه در این زمینه داشته باشه .

مشاوره کنکور تجربی باید پاسخ گوی تمامی نیاز های درسی دانش آموز باشد 

کار یک مشاور فقط برنامه ریزی درسی نیست بلکه یک مشاور حرفه ای در حیطه کنکور تجربی باید علاوه برکار برنامه ریزی روی مشکلات درسی دانش آموز هم کار کند. به تمامی مباحث و دروس مسلط باشد، در صورت نیاز جزوه و نمونه سوال و … در اختیار دانش آموز قرار دهد، بای بررسی روند درسی دانش آموز از او آزمون بگیرد. و…

انگیزه مشاوره

انگیزه بخشی 

مشاوره درسی تجربی باید انگیزه بخش باشد و به جای استرس و اضطراب آرامش و شادابی را به دانش آموز هدیه دهد. آموزش هوش هیجانی، مهارت خود کنترلی، مدیریت زمان، کنترل خشم و اضطراب و… همگی باید توسط مشاور آموزش داده شود.

در دسترس بودن مشاور 

اینکه در زمان اورژانسی مطالعه باشی اما نتونی مشاورت رو پیدا کنی و یا همش پشت ط منتظر باشی و یا خط اعتباری مشاورت فقط در زمان های مخصوصی روشن باشه عذاب آور ترین بخش در سال کنکور هست . اما یک مشاور وظیفه شناس همیشه در دسترس تو هست تا هر زمان که به او نیاز داشتی مشکلاتت رو برطرف کنه . پس حتما در انتخاب مشاور این عامل رو هم در نظر بگیر.

قبولی در رشته تجربی کار سختی نیست اما راه و رسم خودش رو داره . اگر در مسیر درست قرار بگیری مسلما لایق رسیدن به هدفت هستی کافیه خودت رو باور کنی.

اما اگر می خوای که خوب هدایت بشی و از مشاوره های درست و اصولی بهره مند بشی، تضمینی برای قبولی آینده ات داشته باشی بتونی با یک برنامه ریزی خوب درس بخونی و تعداد تست هفتگی ات رو به 2000 تا برسونی، مشاورت همیشه پیگیری ات کنه و مشکلات درسی ات رو بشناسه و بهت راهکار بده، یک برنامه ریزی نوین داشته باشی.

مهارت های مختلف مثل تندخوانی، محاسبات سریع ریاضی، هوش هیجانی، مدیریت زمان و .. رو یاد بگیری، انگیزه بالایی داشته باشی، کلی نمونه سوال داشته باشی و مشاور ازت آزمون بگیره، تمرکزت بالاتر بره، ساعت خوابت تنظیم بشه،  مشکلات درسی ات با خانواده ات برطرف بشه، آزمون هات رو خوب بدی، هدف داشته باشی، از رقیبات جلو بزنی، درصد زیر 60 نداشته باشی، کمبود زمان نداشته باشی و…..

مشاوره و برنامه ریزی کاملا تخصصی و تضمینی برای قبولی در کنکور تجربی

قبولی در رشته تجربی و کسب رتبه خوب یعنی رتبه زیر 800در کنکور سراسری رشته تجربی نیاز به یک مشوار دقیق و حرفه ای دارد. فردی که سالها تجربه رتبه سازی داشته باشد. اگر انتخاب شما گروه آموزشی دکتر پرتوی است باید بدانید که برنامه ریزی و جلسات مشاوره دانش آموزان VIPدکتر پرتوی به شیوه زیر می باشد.

یک توصیه مهم !!!!!

حتما ما را با سایر موسسات آموزشی مقایسه کنید تا تفاوت را متوجه شوید

1- برگزاری جلسه مشاوره فردی به صورت هفتگی با داوطلب

این یک فرصت استثنایی است. چرا که تنها مرکز آموزشی که جلسات مشاوره و برنامه ریزی توسط خود مدیر مجموعه برگزار می شود و شما با فرد دانشجو و یا تازه کار و یک مشاور بی تجربه و آشنا طرف نیستید. بلکه جلسات مشاوره آنلاین هفتگی که به مدت 45الی 60 دقیقه برگزار می شود توسط دکتر پرتوی اتفاق می افتد.

2– آنالیز درسی 

شاید خیلی واژه آنالیز درسی به گوش شما نخورده باشد اما در جلسات مشاوره دکتر پرتوی تمامی دروس، مباحث و وضعیت شما را برررسی می کند، به شما آموزش می دهد و برای مشکلات شما راهکار ارائه می دهد. آنالیز درسی که یک فعالیت تخصصی در زمینه مشاوره است یکی از عامل های بزرگ رتبه سازی است.

انالیز درسی

3- برنامه ریزی کاملا فردی و تخصصی

برنامه ریزی که دریافت می کنید یک برنامه ریزی معمولی نیست. بلکه تمامی جزییات در آن در نظر گرفته شده است. این برنامه مناسب هر دانش آموز به صورت کاملا جداگانه نوشته می شود و برنامه ریزی ها کاملا مناسب با هدف داوطلب طراحی می گردد. برنامه ریزی های دکتر پرتوی منحصر به فرد ترین برنامه ریزی فردی است.

4- مهندسی تراز 

اگر فقط با مطالعه و تست زدن می شد در کنکور تجربی به رتبه عالی رسید مسلما هر ساله این اتفاق برای خیلی از داوطلبان می افتاد اما رتبه سازی فوت و فن خودش را دارد. یکی از اقدامات مشاوره کنکور تجربی دکتر پرتوی مهندسی تراز در جلسات مشاوره است.

5- آزمون های هفتگی و ماهانه 

نمی توان در سال کنکور فقط به آزمون های موسسات مختلف بسنده کرد. هر دو هفته یک بار آزمون قلم چی و یک ماهی یکبار آزمون گزینه 2 نمی تواند مشکلات و نقاط قوت را به خوبی نمایش دهد. بلکه در مشاوره های تخصصی دکتر پرتوی بعد از جمع بندی هر مبحث یک آزمون استاندارد خواهید داشت تا میزان تسلط و مشکلات خود را متوجه شوید و توسط دکتر آنالیز شوید و برای هر کدام راهکار دریافت کنید.

6- پیگیری های منظم و دقیق 

کجای دنیا دیده ای خط مستقیم مشاور و مدیر یک مجموعه رو داشته باشی و تازه بدون محدودیت پاسخ تو رو بده و باهات صحبت کنه. پیگیری های مشاوره توسط خود دکتر پرتوی خواهد بود و در هفته مشکلات دانش آموزان  روند اجرای برنامه ریزی را بررسی و رصد می کنند و با داطلب و خانواده او صحبت می کنند.

7- آموزش محاسبات سریع و تندخوانی 

داوطلبان VIPگروه آموزشی پرتوی در کنار مشاوره پکیج کامل محاسبات سریع ریاضیات دکتر پرتوی را برای حل سریع مسائل کنکور و همچنین پکیج کامل تندخوانی را برای افزایش سرعت مطالعه و افزایش کیفیت و تمرکز خود دریافت می کنند که بسیار در سال کنکور اهمیت دارد و موجب قوی تر شدن شما نسبت به سایر رقبا می شود.

تندخوانی

8- ارائه فیلم های آموزشی 

در کنار تمامی خدمات بالا اگر در درسی مشکل داشته باشید نیازی نیست که معلم خصوصی بگیرید و یا در کلاس شرکت کنید بلکه برای دروس خودتان فیلم های آموزشی کاملا معتبر دریافت می کنید.

9- تضمین کیفیت ماهانه 

یک راه تضمین بسیار عالی برای مشاوره های کنکرو تجربی و قبولی تضمینی وجود دارد تا شما به رویای همیشگی خودتان برسید و آن تضمین کیفیت ماهانه ما می باشد که لازم نیست هزینه یک سال را کامل پرداخت کنید بلکه هر ماه یک بررسی اتفاق می افتد و می توانید در صورت رضایت و پیشرفت با ما ادامه دهید.

10- جلسات انگیزشی 

اگر بی حوصله شدی و یا انگیزه مطالعه نداشتی دکتر پرتوی برات یک جلسه انگیزشی برگزار می کنه تا سریعا حالت بهبود پیدا کنه و عقب نیفتی .

مشاوره درسی

چند نکته بسیار مهم!!!

 • ما در طرح VIPفقط سالانه 15 دانش آموز می پذیریم چرا که دکتر پرتوی فرصت کافی برای هر دانش آموز و رسیدگی به او را داشته باشند.
 • تنها مرکز مشاوره تخصصی که مدیریت مجموعه به صورت فردی و خصوصی مشاوره و برنامه ریزی ارائه می دهد.
 • حتما ما را مقایسه کنید اینکار موجب خشنودی ما خواهد بود.

مشاوره در واتس آپ

4.8/5 - (190 امتیاز)