مشاوره کنکور ریاضی

رشته ریاضی کمترین آمار جمعیتی بین داوطلبان کنکور سراسری را دارد. بعد از رشته تجربی در دو سال خیر داوطلبان رشته انسانی افزایش داشته اند. و کمترین جمعیت مربوط به متقاضیان کنکور ریاضی می باشد. این خبر می تواند برای علاقه مندان به رشته های فنی و مهندسی خیلی خوب باشد. چرا که علی رغم تعدد دانشگاه های فنی و مهندسی در کشور، تقاضا نیز کمتر شده است و این یعنی قبولی راحت تر در کنکور سراسری. اما مشاوره کنکور ریاضی کمک می کند که داوطلبان دوازدهم ریاضی بتوانند رتبه های مطلوب تری برای پذیرش در دانشگاه های صنعتی شری، صنعتی امیر کبیر، دانشگاه تهران و سایر دانشگاه های صنعتی شهر های بزرگ را کسب کنند.

 

مسلما رسیدن به رشته های مهندسی اصلا سخت نیست و حتی در دوره های بدون کنکور نیز به راحتی می توان وارد شد. اما تفاوت بر سر رتبه علمی دانشگاه است. چرا که دانشجویان مهندسی تا زمانی که در آزمون نظام مهندسی پذیرفته نشوند؛ اجازه فعالیت رسمی ندارند و قبولی در این آزمون نیز نیازمند دانش علمی پایه است که مسلما در دنشگاه های سراسری روزانه دستیابی به آن راحت تر است.

در این مطلب قصد داریم تا راه و رسم موفقیت در کنکور ریاضی و ضرورت مشاوره کنکور ریاضی را برای داوطلبان این رشته توضیح دهیم تا با استفاده از این نکات بتوانند شانس قبولی خود را افزایش دهند.

سبک مطالعه در سال کنکور

مسلما قبولی در آزمون سراسری به مطالعه از سال دوازدهم ختم نمی شود و خیلی از داوطلبان رشته ریاضی تحمل پشت کنکور ماندن را ندارن. چرا که حتی با رتبه های بالای 10 هزار هم شانس قبولی در دانشگاه آزاد و بدون کنکور را دارند. بنابراین فقط یکبار فرصت دارید تا شانس خود را امتحان کنید و علاوه بر رشته مورد علاقه تان به دانشگاه عالی هم دست پیدا کنید.

بهترین راه کسب رتبه دو رقمی و سه رقمی در کنکور رشته ریاضی شروع مطالعه و جمع بندی از سال دهم می باشد. اما اگر در سال دهم و یازدهم کم کاری کرده اید نگران نباشید. چرا که هنوز فرصت جبران دارید و می توانید با یک برنامه ریزی خوب و استراتژی هدفمند در سال کنکور هم به نتیجه مقبول دست پیدا کنید.

سبک مطالعه کنکور ریاضی

برای مطالعه در سال دوازدهم ریاضی باید روش های زیر رابه کار بگیرید و به صورت مداوم و پیوسته آن را اجرا کنید:

1-تیپ بندی مسائل

کنکور ریاضی یعنی حل مسئله هم در مجموعه ریاضیات( حسابان، هندسه، گسسته و امار و احتمال ) و هم در فیزیک و شیمی .تنوع مسائل در این دروس به قدری زیاد است که اگر دسته بندی خوبی نداشته باشید در فرصت محدود آزمون سراسری نمی توانید تمامی سوالات را حل کنید و بخشی از رتبه خود را از دست می دهید. بهترین راه برای افزایش سرعت عمل علمی در روز کنکور این است که در طول سال تحصیلی و در برنامه ریز های هفتگی خود از تیپ بندی مسائل استفاده نمایید.

تیپ بندی مسائل یعنی ببینید از هر فرمول به چند شکل سوال طراحی می شود و در دسته های تیپ بندی تست بزنید تا بر روی یک تیپ مسلط شوید و سپس به سراغ تیپ بعدی بروید.

2-افزایش سرعت عمل مهارتی

در کنار تیپ بندی که به افزایش سرعت عمل علمی شما کمک می کند استفاده از روش های محاسبات سریع ریاضی نیز می تواند به افزایش سرعت عمل شما در حل مسئله کمک کند. با تکنیک های محاسبات سریع می توانید هر مسئله را در 15 ثانیه حل کنید بدون انکه بی دقتی در حل مسئله داشته باشید.

  محاسبات سریع ریاضی

3-تعداد تست خود را ازایش دهید

کنکور ریاضی کاملا تمرین محور است و هر چه مسائل متنوع تری را مشاهده کنید تسلط شما بر مباحث بیشتر می شود. به همین دلیل بیشتر زمان شما باید بر روی تست زنی باشد. در ابتدا بهتر است از تست زنی آموزشی استفاده کنید و سپس به ست های تحلیلی بسته بندی برسید و در آخر در ماه های پایانی از خودتان تست های زماندار بگیرید و در آزمون های تک درس شرکت کنید.

برنامه ریزی داشته باشید

درست است که حجم مطالب رشته ریاضی به نسبت رشته انسانی و تجربی کمتر است اما اگر مدیریت زمان مناسبی نداشته باشید؛ مسلما با کمبود زمان مواجه می شوید. مهم ترین دلیل برای برنامه ریزی خوب مدیریت زمان در طول سال تحصیلی است. برنامه ریزی کنکور ریاضی باید آیتم های زیر را در خود جای دهد در غیر این صورت نمی تواند به پیشرفت دانش اموز کمک کند.

برنامه ریزی دریافت کنید

1-تعادل در برنامه ریزی رعایت شود

یعنی شما تمامی دروس را به اندازه مشخصی در برنامه ریزی هفتگی خود داشته باشید. برخی از دانش آموزان به دلیل علاقه به یک درس روی آن تمرکز بیشتری می کنند و به دلیل عدم علاقه درسی را کاملا رها می کنند. مزیت برنامه ریزی در این است که می تواند تعادل در برنامه هفتگی شما ایجاد کند.

2-جزییات در آن رعایت شود

خودتان را تصور کنید که برنامه ای در دست دارید که فقط نوشته ادبیات چه حسی پیدا می کنید؟؟؟ مسلما باید بدانید در این واحد که مخصوص درس ادبیات است چه بخوانید، چه سبکی بخوانید و چه میزان مطالعه کنید. اگر جزییات در برنامه ریزی رعایت نشود مسلما کارایی آن برنامه هفتگی از بین می رود.

3-مناسب خودتان نوشته شود

یک برنامه ریزی مخصوص یک نفر است نه بیشتر برنامه ریزی نباید برای چندین نفر همزمان استفاده شود. برنامه ریزی مشاوران مدارس و یا موسساتی که برنامه ریزی از قبل آماده شده ارائه می دهند فقط اتلاف زمان ما در سال کنکور است.

  برنامه ریزی برای کنکور

4-هدفتان در برنامه ریزی قرار بگیرد

حواستان باشد که برنامه ریزی که دریافت می کنید در جهت رسیدن به رشته، رتبه و دانشگاه مورد نظرتان باشد مسلما میزان مطالعه برای قبولی کامپیوتر دانشگاه امیر کبیر با میزان مطالعه برای قبولی در رشته کامپیوتر علم و فرهنگ متفاوت است.

5-به صورت هفتگی برنامه ریزی دریافت کنید

برنامه ریزی های سالانه پر از خطا و ایراد است بهتر است برنامه ریزی های شما به صورت هفتگی و یا نهایتا هر دو هفته یکبار طراحی شود تا بتوانید خود را با آن بهتر هماهنگ کنید.مشاوره کنکور ریاضی متخصص و با تجربه برنامه ریزی را به شما ارائه می دهد که کاملا در راستای رسیدن شما به اهدافتان باشد.

انتخاب مدرسه عاملی مهم در سال کنکور

یک عامل مهم در سال کنکور انتخاب مدرسه خوب است. بهتر است در انتخاب مدرسه خودتان دقت کنید تا در سال کنکور زمان شما هدر نشود. معمولا دبیران مدارس  بر اساس سطح کلاس درسی تدریس می کنند. امتحانات داخلی و تکالیف و ..می تواند شما را از هدفتان دور کند. مگر مدرسه ای که در راستای اهداف شما حرکت کند. خیلی از دانش آموزان در کنار مدرسه از کلاس های آموزشگاهی و یا موسسات آموزشی نیز استفاده کی کنند. برخی از دبیران این موسسات می تواند واقعا مورد تایید هستند. اما اگر قرار باشد هم مدرسه بروید و هم در کلاس آموزشی شرکت کنید مسلما زمان و انرژی لازم برای مطالعه و تست زنی به میزان کافی را نخواهید داشت.

انتخاب مدرسه

برای همین بهترین مسیر در سال کنکور انتخاب مدرسه مناسب است که می توانید در این راه از مشاوره های رایگان دکتر پرتوی استفاده نمایید.

  مشاوره رایگان انتخاب مدرسه

از یک مشاور کمک بگیرید.

سال کنکور فرصت تنهایی پیمودن مسیر نیست. مسلما انرژی های منفی اطرافیان، استرس های شدید، مدرسه و امتحانات نهایی، جمع بندی دروس دهم و یازدهم و دوازدهم و ..همگی نیاز به مدیریت دارد. کوچکترین اشتباهی پشیمانی به همراه دارد. از این رو وجود مشاوره کنکور ریاضی  متخصص در سال کنکور می تواند به آرامش روانی شما کمک کند و  با راهنمایی های او بتوانید مسیر خود را با آرامش و اطمینان بیشتری طی کنید.

مشاوره رایگان در واتس اپ

 

4.9/5 - (31 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *