بهترین مشاور انتخاب رشته در تهران

 یکی از مسائل سرنوشت ساز برای هر دانش آموزی ، کنکور و انتخاب رشته کنکور است . اهمیت انتخاب رشته کنکور با نتیجه خود کنکور برابری میکند و میتوان گفت حتی گاهی بیشتر اهمیت دارد.  انتخاب رشته فرایندی بسیار مهم و حساس است که یک اشتباه کوچک میتواند سرنوشت دانش آموز را دگرگون کند، چراکه آینده شغلی دانش آموزان به دانشگاه و رشته ای که در آن تحصیل میکنند بستگی دارد .  به همین دلیل است که دانش آموزان و خانواده های محترمشان در انتخاب رشته بسیار استرس دارند و به دنبال بهترین مشاور انتخاب رشته میگردند.

 

انتخاب یک مشاور انتخاب رشته نیز کار آسانی نیست و شما در زمان انتخاب رشته با تعداد زیادی مشاور روبه رو میشوید که شما را به همایش های خود دعوت میکنند و خود را بهترین مشاور انتخاب رشته معرفی میکنند. همین مساله باعث میشود خانواده ها بیشتر گیج شوند و گاهی گول تبلیغات را بخورند و در نهایت متوجه اشتباهشان شوند.

 

باید بدانید بهره گرفتن از مشاوره زمانی سودمند خواهد بود  که مطمئن باشید فرد مشورت دهنده ، از آگاهی و اطلاعات کافی نسبت به این امر برخوردار است و چندین سال سابقه انتخاب رشته را دارد . همچنین از تغییراتی که هر ساله در روند انتخاب رشته به وجود می آید آگاه باشد.

 

بیشتر بخوانید : انتخاب رشته رایگان

 

اگر شما از نتیجه کنکور خود رضایت ندارید و با دیدن نتیجه شکه شدید ، به این نکته توجه کنید که در این مرحله فقط وجود یک مشاور انتخاب رشته خوب میتواند به شما کمک کند تا شما باتوجه به رتبه و درصد هایتان ، بهترین انتخاب رشته را داشته باشید. چراکه  شما برای انجام این کار نیاز به داده های اولیه دارید، در واقع یک مشاور نیز با توجه به مواردی مثل ( رتبه ی اخذ شده، علایق و استعداد ها، رشته / شهر هایی که امکان قبولی در آن ها زیاد می باشد و ….) سعی می کند فرد دانش آموز را راهنمایی نماید.

مشاوره انتخاب رشته در تهران

یک مشاور انتخاب رشته خوب چه اطلاعاتی را در اختیار دانش آموزش قرار میدهد؟

 • آشنایی با قسمت های مختلف کارنامه
 • نقش سهمیه مناطق و شهدا و ایثارگران و مناطق محروم در انتخاب رشته
 • بومی گزینی در انتخاب رشته کنکور سراسری
 • آشنایی با امکانات و هزینه ها و شهریه های دانشگاه های دولتی روزانه، شبانه، دانشگاه های غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس های خودگردان یا بین الملل و دانشگاه آزاد
 • نحوه صحیح انتخاب رشته کنکور سراسری، انتخاب دانشگاه
 • نحوه صحیح چینش انتخاب ها در انتخاب رشته کنکور سراسری
 • توضیحات لازم در رابطه با دفترچه انتخاب رشته
 • لیست رشته های پرطرفدار کنکور سراسری
 • لیست دانشگاه های معتبر
 • تراز و رتبه لازم برای قبولی در رشته دلخواه داوطلبین
 • درصد های مورد نیاز جهت کسب رتبه لازم

بهترین مشاور انتخاب رشته

 ویژگی های یک مشاور انتخاب رشته خوب

 • دارای تجربه کافی در امر انتخاب رشته باشد.
 • انجام انتخاب رشته به صورت دستی: انتخاب رشته هر سال به دلیل تغییر ظرفیت دانشگاه ها،حذف یا اضافه شدن برخی از رشته ها،روش های بومی گزینی،تغییر در سهمیه ها و … با سال های قبل متفاوت است.بنابراین فقط تکیه بر نرم افزار و رتبه های سال های گذشته،انتخاب رشته خوبی را رقم نمی زند.
 • انجام انتخاب رشته توسط تیم متخصص و نه دانشجویان
 • آشنایی با رشته های دانشگاهی،بازار کار،ادامه تحصیل و امکان تغییر رشته به رشته های بهتر و بالاتر
 • اطلاع از آخرین قوانین نظام وظیفه،قوانین پذیرش دانشجو،شرایط انتخاب رشته دانشجویان انصرافی و…
 • انتخاب 150 رشته محل و چینش آن ها بر اساس اولویت دانش آموز و خانواده

 

بیشتر بخوانید : انتخاب رشته غیر حضوری

 

بهترین مشاور انتخاب رشته کنکور می تواند به کمک اطلاعات سال های قبل،تعداد ظرفیت ها در کنکور سال جاری،تغییرات سهمیه ها و پیش بینی استقبال دانش آموزان از رشته های خاص در همان سال بتواند قبولی فرد را در رشته های خاص حدس بزند.البته همانطور که گفته شد یک مشاور حرفه ای می تواند احتمال قبولی شما را عددی بین 1 تا 99 درصد حدس بزند و معمولا در رتبه های متوسط و بالا قطعیت وجود ندارد.

انتخاب رشته حضوری

چرا باید با یک مشاور انتخاب رشته حرفه ای مشورت کرد؟

در بعضی موارد دیده شده دانش آموزانی با کسب رتبه ای در حدود 100 تا 500 در هیچ دانشگاهی قبول نشدند. پس از بررسی متوجه شدند که این دانش آموزان فقط دو تا سه را انتخاب کردند و ملاک را بر این گذاشته بودند که در سال های گذشته فردی با چنین رتبه ای در این دانشگاه ها قبول شده است . باید این نکته را به شما متذکر شوم که هر ساله در روند انتخاب رشته تغییراتی صورت میگیرد که فقط یک مشاور انتخاب رشته خوب از آن آگاهی دارد. اگر میخواهید که با توجه به رتبه تان بهترین دانشگاه و رشته قبول شوید ، تنها راه حل ، کمک از یک مشاور با تجربه است. با یک انتخاب رشته اصولی احتمال قبولی شما را به 100 درصد تبدیل کند.

انتخاب رشته حضوری

بهترین مشاوره انتخاب رشته در تهران چه کسی است؟

گروه آموزشی پرتوی با مدیریت آقای دکتر سید بهروز پرتوی با 12 سال سابقه تخصصی و تالیف سه جلد کتاب تخصصی در زمینه انتخاب رشته یکی از بهترین و معتبر ترین مراکز انتخاب رشته در غرب تهران است که هر ساله دانش آموزان بسیاری در این مجموعه انتخاب رشته انجام می دهند و به نتایج عالی دست پیدا می کنند .

مشاوران ما در زمان انتخاب رشته به صورت 24 ساعته پاسخ گوی سوالات شما عزیزان هستند .

 

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
09901981355 – 44271916 – 22142018 – 22141820

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *